هر آنچه از قارچ سیاه باید بدانیم

هر آنچه از قارچ سیاه باید بدانیم/ پاسخ متخصص بیماری‌های عفونی به سوالات متداول

تاریخ انتشار : 25 مهر 1400
شیوع کووید 19 با همه تبعات تلخ و دشواری‌هایی که نه تنها برای کشور و استان ما بلکه در تمام دنیا ایجاد کرد، نگرانی تازه‌ی را هم به دنبال داشت و آن بیماری قارچ سیاه بود، در لرستان نیز مواردی از مبتلایان به قارچ سیاه مشاهده شد.
بیماری تیروئید

نشانه‌های اولیه بیماری تیروئید

تاریخ انتشار : 16 مهر 1400
اختلال عملکرد تیروئید می تواند به طور چشمگیری روی خواب تاثیر بگذارد. پرکاری تیروئید می تواند بر خلق و خو، سیستم عصبی، احساس خستگی و ضعف عضلانی تاثیر بگذارد که تداوم این شرایط خواب راحت را برای فرد دشوار میکند.
علت ایست قلبی در بیماران کرونایی

علت ایست قلبی در بیماران کرونایی/ چه کسانی مستعد گرفتگی عروق هستند؟

تاریخ انتشار : 15 مهر 1400
یک فوق تخصص جراحی قلب و عروق، با اشاره به اینکه کرونا می‌تواند عضله قلب را دچار التهاب ناگهانی کند، در ارتباط با دلیل سکته قلبی بیماران کرونایی در روند درمان و یا پس از بهبودی، توضیح داد.
هلیکوباکتر پیلوری

هلیکوباکتر پیلوری چیست؟

تاریخ انتشار : 28 شهریور 1400
هلیکوباکتر پیلوری، یک باکتری که در حدود 80 درصد افراد جامعه ممکن است وجود داشته باشد و باعث بروز هیچ عارضه ای نشود ولی در برخی افراد ممکن است این باکتری باعث ایجاد علایم گوارشی شود و درکمتر از 2 درصد افراد مبتلا ممکن است سبب ایجاد زخم معده شود.
احتمال شیوع ویروس جهش یافته لامبدا؛

احتمال شیوع ویروس جهش یافته لامبدا؛ هشدار نسبت به افزایش فوتی‌های کرونا در لرستان

تاریخ انتشار : 20 شهریور 1400
معاون استاندار لرستان با هشدار نسبت به افزایش فوتی‌های کرونا در این استان گفت: برخی از تزریق واکسن استقبال نمی‌کنند که مجدانه درخواست داریم در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام کنند.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد:

عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد: تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی در اولویت قرار گیرد

تاریخ انتشار : 17 شهریور 1400
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی مشوق‌ها و امتیازاتی برای پرستاران، گفت: می طلبد با در نظر گرفتن این امتیازات نسبت به جذب و تبدیل وضعیت پرستاران شرکتی و قراردادی اقدام تا تنها بخشی از زحمات و تلاش‌های فداکارانه آنها در بحران کرونا جبران شود.
محاظت از کودکان در برابر کرونا دلتا

چگونه از کودکان در برابر کرونا دلتا محافظت کنیم؟

تاریخ انتشار : 09 شهریور 1400
سویه‌های جدید ویروس کرونا از جمله دلتا، به گفته پزشکان همه گروه‌های جمعیتی از جمله کودکان و نوجوانان را نیز درگیر می‌کنند، اما چگونه باید از آنها در برابر این سویه ها محافظت کرد؟
عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد:

عضو کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد: قطع زنجیره انتقال کرونا با واکسیناسیون انجام‌پذیر است

تاریخ انتشار : 05 شهریور 1400
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس با واکسیناسیون گسترده انجام‌پذیر است، گفت: در این راستا با وزیر بهداشت و مجموعه دولت صحبت شده که نسبت به وارد کردن واکسن به شکل گسترده و سریع اقدام و در اختیار مردم قرار گیرد.