احتمال شیوع ویروس جهش یافته لامبدا؛ هشدار نسبت به افزایش فوتی‌های کرونا در لرستان

تاریخ انتشار : 20 شهریور 1400, 14:54
محمود ثمینی امروز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده، واکسیناسیون با سرعت مناسبی در کشور در حال انجام است و شرایط برای تزریق واکسن در استان نیز به خوبی مهیا است.

وی افزود: گزارشات واصله توسط دانشگاه علوم پزشکی حکایت از آن دارد که برخی از هم استانی‌ها از تزریق واکسن استقبال نمی‌کنند که مجدانه از آنها می‌خواهیم با حضور در مراکز تعیین شده، نسبت به انجام واکسیناسیون به موقع اقدام کنند.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: طبق پیش بینی ستاد ملی مقابله با کرونا احتمال مواجه با پیک بعدی کرونا موسوم به ویروس جهش یافته لامبدا طی ماه‌های آتی در کشور زیاد است که این موضوع ضرورت انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی را بیشتر می‌کند و مردم نیز باید به این نکته توجه داشته باشند.

ثمینی گفت: علی رغم آنکه لرستان در موضوع مرگ بر اثر ویروس کرونا نسبت به میانگین کشوری در رده‌های پایین‌تری قرار گرفته است اما متأسفانه در یک ماه اخیر آمار استان افزایشی بوده و حتی مرگ ۱۴ الی ۱۵ نفر در روز نیز به ثبت رسیده که این موضوع نشان از یک هشدار جدی دارد و مردم باید بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی رده‌ها، اما گزارشات واصله از عدم اعمال نظارت‌ها بر برخی مشاغل و اصناف مانند باشگاه‌های ورزشی حکایت دارد که تاکید می‌شود موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا توسط دستگاه‌های عضو ستاد با جدیت بیشتری پیگیری شود.

معاون استاندار لرستان تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و با توجه به شرایط قرمز کرونایی حاکم بر لرستان، کماکان ترددها به استان با جریمه همراه خواهد بود و از هموطنان می‌خواهیم در ایام پایانی شهریور از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند/مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=2786

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود