وضعیت بورس

مقصر وضعیت بورس کیست؟!

تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1400
خبر 20:30 چهاردهم فروردین 99 را گوش می‌کردم. رییس جمهور با اشتیاق مردم را به بازار بورس دعوت می‌کرد و وعده عرضه‌های اولیه پرسودتری در آینده می‌داد.
خصوصی سازی در ایران!

پروژه ای شکست خورده بنام خصوصی سازی!

تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1400
خصوصی سازی در ایران پروژه ای شکست خورده است؛ زیرا در جایگاه یک سیاست، نه فلسفه و هدف آن به درستی از سوی سیاستگذاران و افکار عمومی درک شد و نه اعتقادی به این فلسفه وجود داشت.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد:

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد: کلید حمایت و مانع‌زدایی از تولید

تاریخ انتشار : 02 فروردین 1400
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: بهترین اقدام دولت برای حمایت از تولید و مانع زدایی از مسیر آن، مدیریت ریسک‌هایی است که به واسطه فعالیت‌های دولت به اقتصاد تحمیل می‌شود.
چه کسانی مسئول ایجاد اشتغال هستند؟

چه کسانی مسئول ایجاد اشتغال در لرستان هستند؟ گره کوری به نام اشتغال در استان!

تاریخ انتشار : 26 دی 1399
یک کارشناس حوزه کار و تعاون گفت: با وجود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوانی که لرستان در حوزه‌های مختلف دارد، همچنان ایجاد اشتغال در این استان به یک گره کور تبدیل شده است.
آمارهای تلخ از معیشت

آمارهای تلخ از معیشت/ افت 33 درصدی درآمد سرانه نسبت به سال 1390

تاریخ انتشار : 08 دی 1399
گزارش ها از افت شدید مصرف گوشت در سه دهک پایین جامعه ،افزایش نرخ افراد زیر خط فقر به 35 درصد، افت 33 درصدی درآمد سرانه نسبت به سال 90 و در عین حال تداوم سیاست ارز 4200 تومانی با 160 هزار تومان یارانه کم اثر حکایت دارند.
به کجا چنین شتابان؟!

به کجا چنین شتابان؟!

تاریخ انتشار : 02 دی 1399
چند لحظه به آمارِ زیر دقت کنید: «روندِ تشکیلِ سرمایه در اقتصادِ ایران در سراسر سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۰ روند صعودی داشته و به طور متوسط سالانه ۶.۲ درصد بیش‌تر شده است، اما اوضاع از ابتدای دهه‌ي ۱۳۹۰ دگرگون شده و تا سال ۱۳۹۹ به طور کلی منفی بوده و به طور متوسط سالانه ۷ درصد افت نشان می‌دهد».
گلایه مردم از معیارهای واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی!

گلایه مردم از معیارهای واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی/ «از من مستحق‌تر کیست؟»

تاریخ انتشار : 28 آذر 1399
یارانه نقدی ۱۰۰ هزار تومانی، دیروز ۲۷ آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما افراد بسیاری می‌گویند اگرچه شرایط دریافت وام را داشته‌اند، هیچ پولی به حساب آنها واریز نشده است. آنها می‌خواهند بدانند معیار واریز این یارانه چه بوده است؟
انتظارات بخش خصوصی از بودجه 1400

انتظارات بخش خصوصی از بودجه 1400/ دفع شر موش تورم از انبار غله اقتصاد کشور!

تاریخ انتشار : 08 آذر 1399
ساختار بودجه دولت در هر کشوری، علاوه بر آن دسته از ذینفعان که مستقیما از اعتبارات عمومی تغذیه می کنند، یک جامعه ذینفعان غیرمستقیم بسیار بزرگ، به گستردگی همه فعالان اقتصادی و خانوارها دارد.
اقتصاد پسا بایدنی!

اقتصاد پسا بایدنی/ما به مذاکره دیگری احتیاج داریم!

تاریخ انتشار : 04 آذر 1399
دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود تحریم بسیار سخت و بی سابقه ای را بر کشور عزیزمان تحمیل کرد که تاثیرات زیانبار آن بر اقتصاد، فعالیت کسب و کارها و زندگی روزمره مردم بر کسی پوشیده نیست.