اقتصاد یا سیاست؟

اقتصاد یا سیاست؟ مسئله این است!

تاریخ انتشار : 11 تیر 1400
این روزها در افکار عمومی و بویژه در مجامع و شبکه روابط فعالان و صاحبنظران اقتصادی، این سوال بسیار شنیده می شود که عبور اقتصاد ایران از بحران فعلی بیشتر وابسته به حل معضلات ساختاری نظام اقتصادی است یا گره گشایی از وضعیت روابط بین المللی کشور؟
مفید و مختصر با آقای رئیس جمهور

مفید و مختصر با آقای رئیس جمهور

تاریخ انتشار : 02 تیر 1400
آقای رئیسی رئیس جمهور منتخب ملت در دولت سیزدهم، لاجرم بیش از هر موضوعی در طول چهار سال آینده با مسئله اقتصاد سر و کار خواهند داشت.
نوبرانه‌های شیرین با طعم تلخ گرانی!

نوبرانه‌های شیرین با طعم تلخ گرانی! موج لاکچری بازی به سبد خرید میوه رسید.

تاریخ انتشار : 06 خرداد 1400
این روزها میوه‌های نوبرانه فصل بهار و تابستان در بازار چشم نوازی می‌کنند، اما قیمت‌های عجیب این نوبرانه‌ها دست مردم را از خرید کوتاه کرده است.
وضعیت بورس

مقصر وضعیت بورس کیست؟!

تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1400
خبر 20:30 چهاردهم فروردین 99 را گوش می‌کردم. رییس جمهور با اشتیاق مردم را به بازار بورس دعوت می‌کرد و وعده عرضه‌های اولیه پرسودتری در آینده می‌داد.
خصوصی سازی در ایران!

پروژه ای شکست خورده بنام خصوصی سازی!

تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1400
خصوصی سازی در ایران پروژه ای شکست خورده است؛ زیرا در جایگاه یک سیاست، نه فلسفه و هدف آن به درستی از سوی سیاستگذاران و افکار عمومی درک شد و نه اعتقادی به این فلسفه وجود داشت.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد:

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد: کلید حمایت و مانع‌زدایی از تولید

تاریخ انتشار : 02 فروردین 1400
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: بهترین اقدام دولت برای حمایت از تولید و مانع زدایی از مسیر آن، مدیریت ریسک‌هایی است که به واسطه فعالیت‌های دولت به اقتصاد تحمیل می‌شود.
چه کسانی مسئول ایجاد اشتغال هستند؟

چه کسانی مسئول ایجاد اشتغال در لرستان هستند؟ گره کوری به نام اشتغال در استان!

تاریخ انتشار : 26 دی 1399
یک کارشناس حوزه کار و تعاون گفت: با وجود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوانی که لرستان در حوزه‌های مختلف دارد، همچنان ایجاد اشتغال در این استان به یک گره کور تبدیل شده است.
آمارهای تلخ از معیشت

آمارهای تلخ از معیشت/ افت 33 درصدی درآمد سرانه نسبت به سال 1390

تاریخ انتشار : 08 دی 1399
گزارش ها از افت شدید مصرف گوشت در سه دهک پایین جامعه ،افزایش نرخ افراد زیر خط فقر به 35 درصد، افت 33 درصدی درآمد سرانه نسبت به سال 90 و در عین حال تداوم سیاست ارز 4200 تومانی با 160 هزار تومان یارانه کم اثر حکایت دارند.