چه کسانی مسئول ایجاد اشتغال هستند؟

چه کسانی مسئول ایجاد اشتغال در لرستان هستند؟ گره کوری به نام اشتغال در استان!

تاریخ انتشار : 26 دی 1399
یک کارشناس حوزه کار و تعاون گفت: با وجود توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوانی که لرستان در حوزه‌های مختلف دارد، همچنان ایجاد اشتغال در این استان به یک گره کور تبدیل شده است.
آمارهای تلخ از معیشت

آمارهای تلخ از معیشت/ افت 33 درصدی درآمد سرانه نسبت به سال 1390

تاریخ انتشار : 08 دی 1399
گزارش ها از افت شدید مصرف گوشت در سه دهک پایین جامعه ،افزایش نرخ افراد زیر خط فقر به 35 درصد، افت 33 درصدی درآمد سرانه نسبت به سال 90 و در عین حال تداوم سیاست ارز 4200 تومانی با 160 هزار تومان یارانه کم اثر حکایت دارند.
به کجا چنین شتابان؟!

به کجا چنین شتابان؟!

تاریخ انتشار : 02 دی 1399
چند لحظه به آمارِ زیر دقت کنید: «روندِ تشکیلِ سرمایه در اقتصادِ ایران در سراسر سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۹۰ روند صعودی داشته و به طور متوسط سالانه ۶.۲ درصد بیش‌تر شده است، اما اوضاع از ابتدای دهه‌ي ۱۳۹۰ دگرگون شده و تا سال ۱۳۹۹ به طور کلی منفی بوده و به طور متوسط سالانه ۷ درصد افت نشان می‌دهد».
گلایه مردم از معیارهای واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی!

گلایه مردم از معیارهای واریز یارانه ۱۰۰ هزار تومانی/ «از من مستحق‌تر کیست؟»

تاریخ انتشار : 28 آذر 1399
یارانه نقدی ۱۰۰ هزار تومانی، دیروز ۲۷ آذرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما افراد بسیاری می‌گویند اگرچه شرایط دریافت وام را داشته‌اند، هیچ پولی به حساب آنها واریز نشده است. آنها می‌خواهند بدانند معیار واریز این یارانه چه بوده است؟
انتظارات بخش خصوصی از بودجه 1400

انتظارات بخش خصوصی از بودجه 1400/ دفع شر موش تورم از انبار غله اقتصاد کشور!

تاریخ انتشار : 08 آذر 1399
ساختار بودجه دولت در هر کشوری، علاوه بر آن دسته از ذینفعان که مستقیما از اعتبارات عمومی تغذیه می کنند، یک جامعه ذینفعان غیرمستقیم بسیار بزرگ، به گستردگی همه فعالان اقتصادی و خانوارها دارد.
اقتصاد پسا بایدنی!

اقتصاد پسا بایدنی/ما به مذاکره دیگری احتیاج داریم!

تاریخ انتشار : 04 آذر 1399
دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود تحریم بسیار سخت و بی سابقه ای را بر کشور عزیزمان تحمیل کرد که تاثیرات زیانبار آن بر اقتصاد، فعالیت کسب و کارها و زندگی روزمره مردم بر کسی پوشیده نیست.
تورم و نااطمینانی؛ بازیگران کلیدی بازارهای مالی ایران!

تورم و نااطمینانی؛ بازیگران کلیدی بازارهای مالی ایران!

تاریخ انتشار : 20 آبان 1399
برای گشودن کلاف سردرگم پیش بینی در مورد ارز، طلا و سهام، شاید بهتر باشد از قیمت ارز آغاز کرد که ارزیابی آن در کوتاه مدت، به پارامترهای کمتری وابسته است.
تصمیمات اشتباه و دودی که به چشم مردم می‌رود!

تصمیمات اشتباه و دودی که به چشم مردم می‌رود!

تاریخ انتشار : 16 آبان 1399
متأسفانه باید گفت که کشور ایران هم اکنون در این چرخه‌ی تورم گرفتار شده است. این چرخه نیز به دو دلیل در حال تشدّید است:۱-تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و ۲-ناکارآمدی دولت.
دلارِ جهانگیری، زمینه‌ساز قاچاقِ معکوس!

تقریباً از روزی که دلارِ 4200 تومانی یا همان دلارِ جهانگیری برای وارداتِ کالاهای ضروری معرفی شد، پیش‌بینی رانت و فساد و قاچاق ساده بود

تاریخ انتشار : 24 مهر 1399
تقریباً از روزی که دلارِ 4200 تومانی یا همان دلارِ جهانگیری برای وارداتِ کالاهای ضروری معرفی شد، پیش‌بینی رانت و فساد و قاچاق ساده بود. وقتی نرخِ ارزِ آزاد به 27 هزار تومان می‌رسد و اختلافی 6 برابری با نرخِ ارزِ دولتی 4200 تومانی پیدا می‌کند، طبیعی است که اختلافِ فاحش بین قیمتِ ارز دولتی و آزاد، موجبِ تشدّیدِ واردات، توسط شرکت‌‌های واردکننده کالاهایِ اساسی خواهد شد