کپرنشینی و چادرنشینی در منطقه احمدآباد!

چرایی کپرنشینی و چادرنشینی در منطقه احمدآباد!

تاریخ انتشار : 06 مرداد 1400
ابتدا راهی روستایی شدیم که نامش «دول گز رجبعلی» است. این روستا در بین دو کوهپایه قرار گرفته است و به گفته ی اهالی محل، بعد از وقوع سیل وحشتناک سال 98 به بخشی از اهالی این روستا از سوی مدیریت بحران گفته شده است که به علت خطرات ناشی از سیل و رانش زمین بایستی روستا را تخلیه کنند.
بحران آب خوزستان ، اجحاف تاریخی در حق لرستان؛

لرستان بی کس، خوزستان مظلوم/ بحران آب خوزستان، اجحاف تاریخی در حق لرستان!

تاریخ انتشار : 05 مرداد 1400
خوزستان این روزها در وضعیتی ناآرام و بحرانی به سر می برد، آنچه در این استان که روزگاری یک جلگه پرآب در جنوب ایران محسوب می شد رقم خورده است، اعتراض به بحران آب است که به صورتی فراگیر در بسیاری از شهرهای این استان رقم خورده است و روز پنجشنبه هم دامنه اعتراضات از استان خوزستان به الیگودرز رسید و اعتراضات به بحران آب متاسفانه منجر به شکل گیری بحرانی دیگر در الیگودرز استان لرستان شد.
عملیات مرصاد

خاطره ای از عملیات مرصاد مرداد ماه سال 67/ راوى: محمد ناصر ميرى

تاریخ انتشار : 05 مرداد 1400
آن زمان من هیجده سالم بود مسولیت نگهداری و مهمات پایگاه مقاومت بسیج شهید محلاتی روستاي گري بلمك بودم و هرشب با گشت زنی در محدوده ى روستاي گري بلمك و تقسیم اسلحه بین بچه‌ها این ماموریت ها انجام میگرفت...
علیرضا تابش درگذشت!

خدمات رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پلدختر فراموش نمی شود.

تاریخ انتشار : 03 مرداد 1400
علیرضا تابش مدیر جهادی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور که در جریان کمک رسانی به سیلزدگان فروردین ۹۸ و بازسازی مناطق سیل‌ زده شهرستان پلدختر نقش بسیار پررنگی داشت، بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.
تریلی ایرانی و بحران منابع آب

تریلی ایرانی و بحران منابع آب

تاریخ انتشار : 02 مرداد 1400
آنتونی گیدنز جامعه‌شناس معاصر برای توصیف و تبیین مشکلات جامعه مدرن از استعاره «تریلی مدرنیته» استفاده می‌کند.
نگاهی به مدرسه یادبود ملاوی

نگاهی به مدرسه یادبود ملاوی

تاریخ انتشار : 30 تیر 1400
از زمانی که مدارس یادبود در دهه ی پنجاه خورشیدی افتتاح شدند و درهای خود را به روی دانش آموزان گشودند، حدود نیم قرن یا پنجاه سال می گذرد. در حال حاضر، اغلب مدارس یادبود را از بین برده اند چون معتقدند که این مدارس امکانات و تسهیلات مورد نیاز مدارس امروزی ندارند.
ابرچالش‌های پیش روی ایران؛

ابرچالش‌های پیش روی ایران کم‌آبی، اقتصاد معیوب و بحران بازنشستگی!

تاریخ انتشار : 28 تیر 1400
به‌رغم تمامِ مشکلات و بحران‌هایی که در کشورِ ایران بروز کرده است؛ اما به نظر می‌رسد که هیچ‌کدام از این بحران‌ها به اندازه‌ی «بحرانِ کم‌آبی»، «اقتصادِ معیوب، نحیف، رانتی و غیرشفاف» و «بحران تأمینِ اجتماعی و صندوق‌هایِ بازنشستگی» آینده‌ی ایران را به چالش نمی‌کشد.