کرونا هنوز رفع نشده!

کرونا هنوز رفع نشده! بی‌خیال دستورالعمل‌ها نشویم.

تاریخ انتشار : 27 مهر 1400
با شتاب بی‌سابقه واکسیناسیون عمومی و زنده شدن امیدها برای غلبه بر ویروس کرونا، نشانه ‌هایی از عادی ‌انگاری مردم و برخی مسئولان درباره این ویروس خطرناک و پیامدهایش مشاهده می‌شود؛ اما آیا با واکسیناسیون، بحران کرونا پایان می‌یابد؟
سالمندآزاری و چند نکته!

سالمندآزاری و چند نکته!

تاریخ انتشار : 25 مهر 1400
چند روزی است یک فیلم از بدرفتاری و سالمندآزاری در یکی از مراکز غیردولتی نگهداری از سالمندان شهرستان بروجرد در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد و حتی در برخی فضاهای مجازی خارج از کشور هم بازتاب یافته است.
پایانِ عصرِ خادمی، آغازِ زیویار

پایانِ عصرِ خادمی، آغازِ زیویار «ویژه نشدیم»

تاریخ انتشار : 24 مهر 1400
زیویار یک نیروی بومی است، در تاریخ قبل و پس از انقلاب لرستان و از بدو تاسیس استانداری تاکنون هیچ گزینه بومی از سوی دولت‌ها بعنوان استاندار لرستان منصوب نشده است و این اولین بار است که یک چهره بومی با خاستگاهی ایلیاتی از این آب و خاک بعنوان نماینده عالی دولت در استان صاحب یک منصب عالی می‌شود.
زمینه‌ها و علل کاهش «خوشحالی» کودکان

زمینه‌ها و علل کاهش «خوشحالی» کودکان

تاریخ انتشار : 21 مهر 1400
کودکان ما این روزها شاد نیستند و نشاط کودکانه در آنها چون سایر اقشار جامعه کاهش محسوسی داشته است، این نظر کارشناسان است که حال خوش کودکی کمتر در جامعه نمود دارد.
معلم و مشکل معاش!

معلم و مشکل معاش!

تاریخ انتشار : 21 مهر 1400
شایسته نیست معلم از نظر معیشتی و معاش و از نظر درآمدی و اقتصادی و مالی، دارای مشکل باشد و نتواند هزینه‌های اولیه زندگی خود همچون کرایه یا اجاره منزل را تأمین کند!
آقای استاندار؛ گردشگری استان را دریاب

لرستان بی بهره از درآمد گردشگری/ بخش خصوصی؛ نسخه درمان گردشگری استان

تاریخ انتشار : 21 مهر 1400
وجود رودخانه‌های خروشان، آبشارهای سحرانگیز، دریاچه‌ها، تالاب‌های بکر، سدها، و کوه های سر به فلک کشیده در کنار جنگل های بلوط و با وجود تمدن چند هزار ساله و آثار تاریخی بی‌شمار و از همه مهمتر هوای پاک گوشه ای از ظرفیت هایی است که به خوبی از این ظرفیت‌ها استفاده نشده است.
بهمن علاءالدین

بهمن علاءالدین؛ حافظ فرهنگ بختیاری

تاریخ انتشار : 20 مهر 1400
پژوهشگر فرهنگ عامه در یادداشتی به‌بهانه زادروز بهمن علاءالدین نوشت: این چهره فاخر فرهنگ بختیاری، احیاگر فولکلور، حافظ واژگان و آداب و رسوم بومی و محلی و مروج نیکی‌ها و نیکویی‌هاست که تلاش کرده وظیفه خود را در ساحت‌های اجتماعی، فرهنگی و تربیتی از طریق موسیقی ایفا کند.
سدبختیاری پیش کش خوزستان!

سدبختیاری پیش کش خوزستان/ بازی برای هیچ!!!

تاریخ انتشار : 20 مهر 1400
مهرداد ویسکرمی نماینده خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با استان دیدگاهها و همچنین تشریح فعالیت هایش در حوزه های مختلف را با رسانه ها در میان گذاشت.
پلدختر 924 روز پس از سیل

ساخت دیواره ساحلی شهر سیل‌زده پلدختر متوقف شد/ خودرو‌های خسارت دیده همچنان بلاتکلیف!

تاریخ انتشار : 19 مهر 1400
پس از گذشت ۹۲۴ روز از سیل پلدختر برخی مشکلات سیل در این شهرستان هنوز برطرف نشده و مردم نگران آغاز بارندگی‌های پاییزی هستند چون دیواره ساحلی بیش از یک ماه است در انتهای شهر نیمه کاره شده تا خاطرات تلخ سیل دوباره در آوار خسارت تکرار شود.
افزایش افسار گسیخته قیمت ها

نقره داغ مردم با افزایش افسار گسیخته قیمت ها

تاریخ انتشار : 18 مهر 1400
قیمت کالاها در دولت دوازدهم به اندازه یکصد سال اخیر افزایش یافت به موازات آن حقوق و دستمزدها افزایش چشمگیری نداشتند و در این میان کفه ترازوی هزینه ها در مقابل درآمدها سنگینی می کرد، کفه ای که مدام مردم را می رنجاند و سوهان روح مردم شده بود.