امروز: یکشنبه، 16 بهمن 1401
پلدخترنیوز » اخبار » سایر اخبار » مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور خبر داد: بازگشایی مرز خسروی/ آغاز ثبت نام زائران اربعین حسینی از اول شهریور/ هر زائر برای ثبت نام در سامانه سماح 25 هزار تومان پرداخت می کند

مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور خبر داد: 

مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور خبر داد: بازگشایی مرز خسروی/ آغاز ثبت نام زائران اربعین حسینی از اول شهریور/ هر زائر برای ثبت نام در سامانه سماح 25 هزار تومان پرداخت می کند

کد خبر: 994
  • 1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز امیر مرادی در جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی اظهار داشت: حذف روادید یکی از مهمترین برنامه های است که جهت تسهیل زیارت بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است.

مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور با بیان اینکه ثبت نام جهت شرکت در همایش بزرگ اربعین از جمعه(۱شهریور) آغاز می شود گفت: از نیمه نخست محرم استقرار موکب اربعین در کشور عراق آغاز خواهد شد.

مرادی اذعان کرد: باز گشایی مرز خسروی یکی از برنامه‌های است که در اربعین حسینی امسال جهت ورود و خروج  آسان زائرین در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به حذف روادید پیش بینی می‌شود که امسال استقبال زائرین نسبت به سال های گذشته افزایش یابد.

مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور تصریح کرد: سال گذشته هر روز 290 هزار نفر از مرز ایران جهت شرکت در اربعین حسینی عبور می کردند که این آمار با تمهیدات اندیشیده شده افزایش خواهد یافت.

مرادی خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی زائرین جهت تردد با بهره گیری از رسانه های دیداری، شنیداری، مجازی و مکتوب باید با دقت و سریع صورت گیرد تا زائرین اربعین حسینی با مشکلات  تردد یا اسکان و تغذیه مواجه نشوند.

وی اضافه کرد: لرستان، همدان و خوزستان از جمله استان های هستند که برای اسکان، تغذیه و عبور زائرین در نظر گرفته شده است.

مشاور و مدیر اجرایی ستاد اربعین کشور به اعتبارات ویژه اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: با هماهنگی های صورت گرفته تا کنون برای مرز مهران 75 میلیارد تومان، لرستان و خوزستان هر کدام 25 میلیارد تومان اعتبارات در نظر گرفته شده است.

مرادی بیان کرد:  هر زائر برای ثبت نام در سامانه سماح 25 هزار تومان پرداخت می کند که برای بیمه زائر نیز این مبلغ در نظر گرفته خواهد شد.

وی اظهار کرد: مسئولان ذی ربط اربعین حسینی و همچنین فرمانداران جهت افزایش گاهی زائرین مصاحبه های لازم را انجام داده تا زائرین با مشکلات حاد در حین سفر مواجه نشوند/ شبستان

دسته بندی: اخبار / سایر اخبار
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید