حضور بدون دعوت و نمایشی کاندیدای احتمالی در مراسم جشن، عزا و آیین های ملی و...

تاریخ انتشار : 29 مرداد 1398, 16:37
هر چهارسال یک بار مردم استان لرستان  به مردمی عزیز وسروران گرامی تبدیل میشوند. هر چهار سال یکبار مردم شريف لرستان به مردمی رزمنده ومبارز ومتدین تبدیل میشوند، مردمی که برای مردن عزیزانشان ماشین های مدل بالا با افراد شیک پوش وکت وشلوارهای اتوکرده را می بینند که برای تسلیت مرگ عزیزانشان قدم رنجه فرموده اند.

مردمی که برای رفع مشکلاتشان چه وعده هایی به انها داده نمیشود وعده وعيد افتتاح فلان كارخانه يا فلان پارك و فلان...، عده اي از كانديدا محترم قول اشتغال زايي به حدي ميدهند و ميگويند اگر من نماينده بشوم مردم شريف ما ديگر  مجبور نيستند كه براي كار خانه وکاشانه خود را رها كنند و آواره شهر های دور و نزدیک شوند.

آری با نزدیک شدن به فصل انتخابات کاندیداهای محترم وطرفداران انها از انواع وعده ها استفاده می کنند شما رای بدهید ما قول می دهیم فرزندان شما را به سر کار ببریم شما رای بدهید ما جاده روستای شما را اسفالت می کنیم و...(تجربه نشان داده  بعد از انتخابات و کامیابی فرد کاندید، نه تنها برای اشتغال آنها کاری انجام نمیدهند  بلکه با جوابهای سر بالا با این جوانان با استعدادو تحصیل کرده برخورد میکنند و آنها را نا امیدتر میکنند و در اکثر مواقع جواب تلفن آنها را نیز نمی دهند)

هر روزهای خبرهای جدیدی مبنی بر برگزاری جلسات شبانه و میتینگ های انتخاباتی و برنامه ریزی برای ورود کاندیداهای احتمالی به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی از دورافتاده ترین روستا و قشلاق منطقه تا پایتخت به گوش می رسد. حضور بدون دعوت و نمایشی کاندیداهای احتمالی در مجالس جشن و عزا و آیین های ملی و مذهبی از موضوعاتی است که روز به روز بازار آن داغتر می شود. (این نوشته دال بر مخالفت با خواندن فاتحه و شرکت در غم و اندوه دوستان و نیکان نبوده و نیست، بلکه منظور استفاده ابزاری از شرکت در مراسم سوگواری برای جمع آوری رای میباشد.)

اگر به تاریخ انتخابات منطقه نیم نگاهی بیاندازیم خواهیم دید کسانی که بیش از حد شعار و وعده داده اند، بعد از کامیابی در انتخابات در حل مشکلات منطقه و عمل به شعارهای انتخاباتی به بن بست رسیدند. 

اخیراً به گوش میرسد برخی پایتخت نشین با تشکیل جلساتی عملاً وارد صحنه انتخابات شدند و از فرسنگ ها دور فعالیت ها و اخبار انتخاباتی منطقه را رصد می کنند. کسانی که سالانه حتی یکبار هم به لرستان سفر نمیکند نمیتواند مشکلات منطقه را حل کند. افرادی که خودشان در لرستان زندگی میکنند و گرد و خاک این منطقه را می خورند و با جان و دل مشکلات مردم را لمس میکنند و این معضلات را جزء مشکلات روز مره خود می دانند میتوانند در پیشرفت لرستان مثمر ثمر باشند. 

برخی از همین پایتخت نشینان برای خودشان سرمایه های آنچنانی دارند، حال سوال بنده حقیر از هم استانیهای عزیزم این است کدام یک این آقایان در منطقه لرستان سرمایه گذاری کردند؟ کدام یک از این افراد به ظاهر درد آشنای جوانان، کارگاهی در منطقه ایجاد کرده اند تا جوانی بتواند در آنجا مشغول شود ؟ کدام یک از این افراد که به گفته خودشان با بزرگان کشور نشست و برخاست دارند برای پیشرفت منطقه قدمی برداشته اند ؟ آیا حضور این افراد تداعی گر افکار فریبکارانه و منافع شخصی آنان در منطقه نمی باشد؟

بیاییم دست در دست هم دهیم وتعصب های کورکورانه و قومی و قبیله ای را کنار بگذاریم و از فردی حمایت کنیم که تخصص کافی برای این پست حساس و حیاتی داشته باشد و خود نیز بزرگ شده لرستان و آشنا به مسائل و مشکلات این منطقه و از بطن و متن مردم این منطقه باشد و همچنین تعهد کافی برای پیشبرد برنامه هایی که در زمان تبلیغات انتخاباتی ارائه میدهد داشته باشد و از همه مهمتر شخصی توسعه گرا با ديد همه جانبه نگر باشد و این مهم تنها با انتخاب دقیق و هوشمندانه و آگاهانه ما میسر خواهد شد.


مجتبی پسند/ سردبیر پایگاه خبری پلدخترنیوز


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=992

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود