استاندار لرستان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان خبر داد: کنترل قیمت مرغ در بازار استان ظرف روزهای آینده/ اجازه اختلال در بازار را نمی‌دهیم

تاریخ انتشار : 27 مرداد 1398, 09:58
به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه روند بالا رفتن قیمت مرغ علت‌های گوناگونی دارد، افزود: با برنامه ریزی انجام شده ظرف ۱۰ روز تا ۲ هفته آینده نرخ آن در بازار به روال عادی خود بازخواهد گشت چراکه این افزایش مقطعی است.

وی با اشاره به اینکه مکانیسم بازار وقتی درست عمل نمی‌کند مشکل کنترل و نوسان قیمت در بازار داریم، گفت: تعزیرات روی بازار و مرغداری‌ها نظارت جدی‌تری داشته باشد.

خادمی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان وظیفه دارد در این ایام هر شب ۱۴۰ تن مرغ را به کشتارگاه‌ها تحویل دهد همچنین دامپزشکی موظف به نظارت بر تحویل از مرغداری و انتقال به کشتارگاه‌ها است.

استاندار لرستان با بیان اینکه سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز وظیفه تحویل مرغ به واحدهای صنفی و کنترل قیمت در بازار را بر عهده دارد، ادامه داد: از دلایل بالا رفتن قیمت مرغ می‌توان به تولید کم، خروج زیاد از استان و یا افزایش مصرف اشاره کرد که هر کدام راهکار خاص خود را دارند بنابراین مردم استان اطمینان داشته باشند که تمام توان خود را در این خصوص بکار خواهیم گرفت حتی اگر نیاز باشد به سمت سیاست‌های تنظیم بازار نیز خواهیم رفت.

وی با تاکید بر اینکه قیمت‌ها بر اساس میانگین استان‌ها و البته با دیدگاه کاهشی تنظیم شوند، اضافه کرد: اگر تولید، کمتر از بازار بود سیستم ذخیره وارد کار شود. همچنین باید خروجی مرغ از استان ممنوع شده و آن را کنترل کرد.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه دولت از هیچ گونه حمایت تولیدکنندگان کوتاهی نمی‌کند، بیان کرد: اجازه نخواهیم داد که فرد و یا یک واحد تولید کننده در بازار اختلال ایجاد کند/ روابط عمومی استانداری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=988

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود