فرمانده انتظامی لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد: وقوع ۴۳ مورد قتل طی سال جاری در لرستان/ افزایش ۲۸ درصدی تلفات حوادث جاده‌ای استان/ امسال ۸۰ باند سرقت متلاشی و ۲ هزار و ۲۵۳ سارق دستگیر شدند

تاریخ انتشار : 19 مرداد 1398, 17:57
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلدخترنیوز، سردار "حاجی محمد مهدیان نسب" عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان و به مناسب روز خبرنگار برگزار شد، اظهار داشت: ۱۷ مرداد و روز خبرنگار، فرصت مناسبی است تا پاسداشتی برای شهدای رسانه باشد و ما باید همواره یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم.

وی سپس به گزارش کار پلیس در استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۳ مورد قتل داشته‌ایم که از ای تعداد ۲۸ فقره مسلحانه و ۱۵ فقره غیرمسلحانه بوده‌اند.

وی علل وقوع اغلب قتل‌ها را نزاع و درگیری به علت اختلافات خانوادگی و طایفه‌ای دانست و گفت: در همین رابطه نیز ۴۴ نفر دستگیر شده‌اند.

فرماندهی انتظامی لرستان ادامه داد: ۷۷ درصد قتل‌های ما کشف‌شده و دستگاه قضایی شدیدترین رفتار را با قاتلین در دستور کار دارد.

وی با اشاره به این که ۲۳۸ هزار مورد مشاوره بین طرفین دعوا داشتیم، افزود: ۷۶ درصد از مراجعات به پلیس به صلح و سازش ختم شده است.

فرماندهی انتظامی لرستان با اعلام این که در حوزه مواد مخدر برخورد با خرده‌فروشان و معتادین را در دستور کار داریم، بیان داشت: در ۴ ماهه نخست سال‌جاری بیش از 2053 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی با اشاره به این که ۱۴۳۳ عملیات کشف کالای قاچاق داشته‌ایم ادامه داد: در این مدت ۲۱۷ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده و ۳۶ باند منهدم گردیده است.

مهدیان به طرح برخورد با بدحجابی، آلودگی صوتی اشاره کرد و گفت: رعایت شئونات اخلاقی در جامعه ضروری است و امکانی که شئونات اخلاقی را رعایت نکردند به تعداد ۱۶۹۸ مورد در سطح استان پلمپ شدند و ۵۹ دستگاه نیز در خصوص عدم رعایت حجاب توقیف شده است.

وی با اشاره به افزایش 28 درصدی در تلفات حوادث جاده‌ای استان، افزود: تعداد مجروحان پنج درصد کاهش داشته‌اند.

مهدیان نسب ادامه داد: برخورد با معتادین متجاهر همواره در دستور کار است.

سردار مهدیان نسب گریزی هم به فضای مجازی زد و ادامه داد: ۲ هزار و ۲۶۰ سایت مجرمانه که مرتکب جرم شدند شناسایی و در این راستا ۱۳۲ مجرم دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تأکید کرد: امسال ۸۰ باند سرقت متلاشی و ۲ هزار و ۲۵۳ سارق دستگیر شدند/ یافتهلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=968

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود