فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در مراسم تجلیل از خبرنگاران مطرح کرد: ضرورت پرهیز از تخریب و سیاه نمایی از سوی رسانه ها/ رسانه‌ها مسئولان را به نقد پذیری دعوت کنند/ کاندیداهای انتخابات وعده دست نیافتنی به مردم ندهند و با مردم راستگو باشند

تاریخ انتشار : 16 مرداد 1398, 17:21
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سردار مرتضی کشکولی ظهر چهارشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران در سخنانی با تاکید بر لزوم توجه رسانه ها به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: نقشه راه ۴۰ ساله دوم انقلاب این بیانیه است.

ضرورت تقویت وحدت، حاکمیت دین و مردم توسط رسانه‌ها

وی با بیان اینکه اگر کسی این بیانیه را نخواند نمی تواند خبرنگار در طراز انقلاب اسلامی باشد، عنوان کرد: همه اقشار جامعه باید بیانیه گام دوم انقلاب را مطالعه کنند چرا که تنها راهبردی بوده که مخاطب آن همه مردم به ویژه جوانان هستند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در ادامه با تاکید بر اینکه در سیل اخیر خبرنگاران فعالیت های مطلوبی داشتند، خیلی خوب کار کردند و از حق مردم خیلی خوب دفاع شد، بیان داشت: خبرنگاران باید ۱۰۰ درصد موضوعات مختلف را اطلاع رسانی کنند.

سردار کشکولی با بیان اینکه  ما در کشور به شدت نیاز به وحدت داریم و در این راستا نقش خبرنگاران بسیار تاثیر گذار است، ادامه داد: اطلاع رسانی خبرنگاران باید در راستای حفظ وحدت در جامعه باشد.

وی با اشاره به اینکه اخبار رسانه ها باید در راستای تقویت حاکمیت دین و مردم باشد، افزود: همچنین تقویت امنیت در کشور یکی دیگر از موضوعاتی باید باشد که مورد توجه جدی رسانه ها قرار گیرد.

رسانه‌ها می توانند جلوی تبعیض و فساد را بگیرند

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه مردم سالاری دینی، استقلال، آزادی، نظام انقلابی و دفاع از مردم، همیشه باید خط قرمز رسانه ها و خبرنگاران باشد، عنوان کرد: رسانه ها به محرومان کم پرداخته اند و این در حالیست که این امر همواره باید مورد توجه خبرنگاران قرار گیرد.

سردار کشکولی با تاکید بر تبیین مدیریت جهادی از سوی رسانه ها، تصریح کرد: مدیر جهادی مربوط به هر طیف و جناح باید مورد حمایت رسانه ها قرار گیرد تا مدیریت جهادی در جامعه گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه مشکل امروز ما تبعیض و فساد در دستگاههای اجرایی است، عنوان کرد: رسانه ها باید مانع این تبعیض و فساد در جامعه شوند، رسانه ها در عین اینکه با اخبار خود جلوی تبعیض و فساد مالی را باید بگیرند با اخبار و اطلاع رسانی خود زمینه ایجاد وحدت، تقویت امنیت و ... را نیز در جامعه باید فراهم آورند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه رسانه ها می توانند جلوی تبعیض و فساد را بگیرند، گفت: قلم رسانه ها از سلاح ما خیلی برنده تر است.

رسانه‌ها مسئولان را به نقد پذیری دعوت کنند

سردار کشکولی در ادامه با تاکید بر اینکه رسانه ها باید مبلغ عدالت در جامعه باشند، افزود: رسانه ها در تهیه خبر و خبررسانی به معنویت و اخلاق باید توجه کنند، در بیانیه گام دوم انقلاب، مقام معظم رهبری در دو فصل به این امر پرداخته اند.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: کاندیداها وعده دست نیافتنی به مردم ندهند، با مردم راستگو باشند، پیشرفت ها و دستاوردها را فارغ از مسائل جناحی و سیاسی برای مردم تبیین کنند تا مردم امیدوار شوند که نظام برای آنها کار می کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با تاکید بر اینکه ایجاد سیاه نمایی و یاس در جامعه بسیار بد است، تصریح کرد: نظام خیلی کار کرده است، ضعف هایی وجود دارد اما خبرنگاران آنها را به گونه ای اطلاع رسانی کنند که مردم مایوس نشوند.

سردار کشکولی با تاکید بر اینکه رسانه ها مسئولان را به نقد پذیری دعوت کنند چرا که نقادی موهبت الهی است، عنوان کرد: اکثریت مسئولان ما خودشیفته هستند و نمی خواهند شوند، اما رسانه ها نقد مشوقانه داشته باشند تا ضعف ها از سوی مسئولان برطرف شود.

ضرورت پرهیز از تخریب و سیاه نمایی از سوی رسانه ها

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از تخریب و سیاه نمایی از سوی رسانه ها در جامعه، گفت: همچنین فرهنگ کار و تلاش از سوی رسانه ها در جامعه تقویت شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه خبرنگار در طراز انقلاب اسلامی باید به این موارد توجه جدی داشته باشد، بیان داشت: تقویت عدالت اجتماعی نیز باید همواره از سوی رسانه ها مورد توجه قرار گیرد.

سردار کشکولی با بیان اینکه رقابت سیاسی باید در کشور وجود داشته باشد اما جناح بازی سیاسی نباید در کشور وجود داشته باشد، افزود: هر کسی که رای آورد حاکمیتی باید عمل کند تا از همه ظرفیت ها استفاده شود/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=965

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود