امروز: سه شنبه، 25 مرداد 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در همایش بیانیه گام دوم انقلاب درکوهدشت مطرح کرد: ۱۸ هزار جوان بیل‌ به‌ دست پلدختر و باغ‌ های مناطق سیل‌زده‌ را از گل‌ و لای پاک کردند/ باید یاد بگیریم که در هیچ حادثه‌ای امید خودمان را از دست ندهیم

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در همایش بیانیه گام دوم انقلاب در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی کوهدشت مطرح کرد:

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در همایش بیانیه گام دوم انقلاب درکوهدشت مطرح کرد: ۱۸ هزار جوان بیل‌ به‌ دست پلدختر و باغ‌ های مناطق سیل‌زده‌ را از گل‌ و لای پاک کردند/ باید یاد بگیریم که در هیچ حادثه‌ای امید خودمان را از دست ندهیم

کد خبر: 964
  • 1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در همایش بیانیه گام دوم انقلاب که به‌همت سپاه ناحیه این شهرستان در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ‌وارشاد اسلامی کوهدشت برگزار شد به ارائه چهار کد برای فروپاشی استکبار پرداخت و اظهار داشت: آمریکا در منطقه ما چهار استراتژی مهم را داشت و پایدارترین آنها حفظ امنیت رژیم صهیونیستی‌ست.

وی با بیان اینکه امروز رژیم صهیونیستی در اثر کارکرد انقلاب اسلامی و گسترش جبهه مقاومت هیچ امنیتی ندارد، افزود: دومین راهبرد آمریکا در منطقه ما حفظ امنیت انرژی بود، اما امروز انگلیس، ژاپن و بقیه کشورها می‌گویند انتقال انرژی و نفت آنان به خودشان مرتبط است  و ما حافظ امنیت حمل‌ونقل و  ترانزیت نفت در خلیج‌فارس نیستیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه سومین استراتژی آمریکا این است که جان شهروند آمریکایی در جهان خط قرمز ماست، عنوان کرد: امروز از آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق کشته می‌شوند، اما آنان نمی‌توانند هیچ واکنشی داشته باشند.

وی چهارمین استراتژی آمریکا را امنیت شرکا دانست و بیان کرد: ایران در گذشته ژاندارم خلیج‌فارس و شریک استراتژیک آمریکا بود، تا چند وقت پیش آمریکا می‌گفت کسی حق ندارد به شرکای ما مانند عربستان و شرکای منطقه نگاه چپ داشته باشد، اما امروز آنان پایتخت در برابر پایتخت و فرودگاه در برابر فرودگاه را مطرح می‌کنند.

کشکولی با بیان اینکه مقام معظم رهبری پنج مرحله را برای تحقق هدف‌های انقلاب اسلامی از قبل طراحی کرده‌اند، گفت: ایشان در سال 77 یک بیانیه را خطاب به جوانان، مراجع، دولتی‌ها، مردم و جریانات سیاسی مطرح کرده‌اند، اما خطاب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فقط جوانان است.

تبیین موضوعات انقلاب برای جوانان

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه روح حاکم در بیانیه گام دوم انقلاب امیدواری و اعتماد به‌نفس است، خاطرنشان کرد: ما باید یاد بگیریم که در هیچ حادثه‌ای امید خودمان را از دست ندهیم؛ این بیانیه عبارات نوینی مبتنی بر واقیعت دارد که مایه مباهات است.

کشکولی با بیان اینکه آمریکا در اغتشاشات و تابستان داغ می‌گفت که ایران سالگرد چهلمین سالگرد انقلاب را نخواهد دید، اظهار داشت: ما به کوری چشم آنان چهلمین سالگرد انقلاب را مشاهده کردیم، مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب از انقلاب ماندگار نام برده‌اند و این به‌معنای بی‌اعتنایی به حرف‌های بیهوده دشمنان در مورد انقلاب است.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب یک راهبرد است اما مخاطب آن خواص نیست عموم مردم و به‌ویژه جوانان است، مقام معظم رهبری می‌فرمایند که موضوعات انقلاب اسلامی برای نسل جوان باید به‌خوبی بیان شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نظام انقلابی را مطرح و دعوای بین گروه‌های سیاسی در مورد صرف ساختار سیاسی و یا صرف روح انقلابی‌گری را رفع کردند که هم اعتقاد به نظام و هم اعتقاد به انقلابی‌گری درست است.

وی با بیان اینکه انقلاب ما زنده و پویاست، بیان کرد: دو قطب مادی جهان قبلی بین آمریکا و شوروی سابق بود و همه کشورهای جهان زیر دو قطب شرق و غرب بودند، اما به‌برکت انقلاب اسلامی قطب شرق فروریخت و رئیس‌جمهور وقت آمریکا آن زمان گفت جهان یک دهکده  و من نیز کدخدای آن هستم.

کشکولی با اشاره به پول واحد و نظام سیاسی اروپا در برابر قطب آمریکا گفت: مقام معظم می‌فرمایند جهان از آن دو قطبی خروج کرده و به چندقطبی رسید، اما امروز دوباره جهان دوقطبی بین اسلام و استکبار  شکل گرفته‌است.

18هزار جهادگر در پلدختر

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تجدیدناپذیری انقلاب را مطرح کرده‌اند، تصریح کرد: دشمنان داخلی، کوتوله‌های سیاسی داخلی و دشمنان خارجی در بوق‌وکرنا می‌کنند که مردم در تعیین سرنوشت خود هیچ‌کاره‌اند، اما مردم در انتخابات به گزینه‌های مورد نظر خود رأی داده و آنان در رأی‌دادن آزاد هستند.

کشکولی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سیل پلدختر اظهار داشت: 18 هزار جوان بیل‌به‌دست از همه‌جای کشور به این شهر آمدند و پلدختر و باغ‌های مناطق سیل‌زده لرستان را از گل‌ولای پاک کردند و الان هم مشغول ساخت‌وساز واحدهای مسکونی هستند.

وی بیان اینکه ما و به‌ویژه جوانان باید به علم، پژوهش، امنیت و اخلاق اهتمام داشته باشیم، افزود: سبک زندگی ما در برابر سبک زندگی غربی‌ست، نیکسون رئیس‌جمهور اسبق آمریکا می‌گفت مسلمانان با آرامش سیاسی خود نظم جهان را دگرگون می‌کنند و نگذارید آنان جان بگیرند، اما الان گفتمان مقاومت در جهان شکل گرفته‌است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به مفهوم مردم‌سالاری دینی عنوان کرد: دین ناقض حقوق مردم نیست و مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی حضور دارند، حکومت هم دینی بوده و این ارزش تجدیدناپذیری‌ست.

کشکولی با بیان اینکه ظلم‌ستیزی در بین مردم ما نهادینه شده‌است در بخشی دیگر از سخنان خود به مدیریت جهادی در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و گفت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که مدیریت جهادی قائل به اصل ما می‌توانیم است، مدیر جهادی توکل به خدا، اعتماد به‌نفس، خودباوری و بصیرت دارد.

پیشروی کوهدشت در انقلاب اسلامی

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه روشنفکری مختص به خواص و عده‌ای کم از مردم است، اما مقام معظم رهبری می‌فرمایند که ما انحصار روشنفکری را در مملکت‌مان شکسته‌ایم و عوام ما روشنفکر هستند، خاطرنشان کرد: ایشان هم‌چنین می‌فرمایند که دولت‌ها در دنیا سعی می‌کنند که مردم را از بینش سیاسی دور کنند، اما ما برعکس سعی می‌کنیم که مردم را با بصیرت‌تر کنیم تا نظام پایدارتر شود.

کشکولی با اشاره به پاسداری از انقلاب در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: کوهدشت در انقلاب اسلامی پیشروست، این شهرستان قبل از انقلاب جزو خان‌خیزترین مناطق استان لرستان بود، اما در انقلاب اسلامی دچار تحول شد و در آغاز انقلاب بیش‌تر مسئولان لرستان از کوهدشت بوده‌اند، هم‌چنین این شهرستان در جنگ تحمیلی دارای 2گردان بوده‎است.

وی با بیان اینکه باید تنش‌های سیاسی را با بلوغ سیاسی در تراز انقلاب اسلامی کنیم، افزود: ان‌شاءالله در سایه گام دوم انقلاب این نقیصه هم رفع می‌شود و دعواهای تند سیاسی باید منعطف شود تا همه بتوانیم هم‌افزایی کنیم/ تسنیم

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید