رئیس‌کل دادگستری لرستان در جمع مسئولان شهرستان ازنا مطرح کرد: با هرکسی که بخواهد در مسیر برگزاری انتخابات سالم سنگ‌اندازی کند، مقابله می‌کنیم/ هرکسی که از سلاح استفاده غیرمجاز کرد، مجوزش لغو و سلاحش نیز مصادره می‌شود

تاریخ انتشار : 15 مرداد 1398, 19:12
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جعفر بدری امروز سه‌شنبه در جمع مسئولان شهرستان ازنا با اشاره به آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی، اعتیاد و قاچاق اظهار داشت: شرایط اقتصادی به مسئله افزایش جرم و ناهنجاری‌ها دامن می‌زند.

 ایجاد مرکز جمع‌آوری معتادان با همکاری سپاه

وی با بیان اینکه در مورد مراکز ترک اعتیاد، سپاه آمده طرحی داده و توافق‌نامه‌ای شده بین سپاه و ستاد مبارزه با مواد مخدر و دارند مرکزی را ایجاد می‌کنند برای جمع‌آوری معتادان خیابانی تصریح کرد: البته باید در خصوص مراکز خصوصی ترک اعتیاد نظارت را بیشتر کنیم.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با تأکید بر اینکه این مرکز جمع‌آوری معتادان متجاهر تا دو سه ماه دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود، افزود: البته نیازمندی‌های ما خیلی بیش از این است، ویروس‌های آلوده‌ای که در شهرها می‌گردند و بچه‌ها و جوانان را هدف قرار می‌دهند را باید جمع‌آوری کنیم.

 کارشناسان فرهنگی برای کاهش آمار خودکشی فعال شوند

بدری با اشاره به اینکه در خصوص پدیده خودکشی آمار یک مقدار نگران‌کننده است، باید کارشناسان فرهنگی بروند کار کنند و افراد در معرض آسیب را شناسایی کنند. گرچه خیلی از این افراد نیز قابل‌شناسایی نیستند، ادامه داد: انتظار داشتیم آمار جرم بعد از فشار اقتصادی، بیشتر شود و به همین نسبت بالا برود. ولی مثلاً در حوزه سرقت ۱۰ درصد افزایش داشته‌ایم که خیلی افزایش قابل‌توجهی نبوده و باید تشکر کنیم از مراقبت نیروهای انتظامی و همکاری خوب سپاه و اطلاعات با مأموران انتظامی.

وی به وضعیت خودروهای شوتی اشاره کرد و اظهار داشت: این خودروها از جنوب جنس بار می‌زنند و می‌برند تهران، این‌ها خودشان صاحب کالا نیستند، برخی از این‌ها این راه پرخطر را با سرعت طی می‌کنند برای ۱.۵ میلیون دستمزد، گفت: به‌هرحال باید چاره‌اندیشی شود و به نحوی برخورد شود؛ البته این‌ها واقعاً صاحب اصلی کالا نیستند، باید برویم سراغ صاحب اصلی کالا، برخی از سر ناچاری این کار را می‌کنند و واقعاً زندگی آن‌ها وابسته به همین است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان افزود: تأکید ما این است برویم سراغ سرنخ‌های اصلی که دارند جامعه را آلوده می‌کنند، قاچاقچی‌های حرفه‌ای را بگیریم، در عین حال مجازات شوتی‌ها هم سنگین است و هم ماشین توقیف می‌شود و هم معادل کالا جریمه می‌شوند.

هرکسی از سلاح استفاده غیرمجاز کرد مجوزش لغو و سلاح هم مصادره می‌شود

بدری با اشاره به اینکه در مورد سلاح هم قبلاً بخشنامه کرده‌ایم، محیط زیست و اداره منابع طبیعی توجه کنند، هرکسی از سلاح استفاده غیرمجاز کرد مجوزش را لغو و سلاح را هم مصادره کنند، اظهار داشت: نیروی انتظامی نیز باید این موارد را پیگیری کند، به ویژه در مراسم عروسی و مناسبت‌ها، صاحب تالارها را صحبت کنید که اجازه ندهند در تالار کسی تیراندازی کند. هر ۶ ماه با صاحبان تالارها جلسه بگیرید و توجیه کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: چند ماهی به انتخابات مانده است، اما بعضی جاها شنیده‌ام تبلیغات غیررسمی را آغاز کرده‌اند. انتخابات باید سالم برگزار شود؛ اگر دستگاه‌های اجرایی بخواهند به‌عنوان ابزار تبلیغاتی یک نفر وارد کار شوند منجر به سلب اعتماد از مردم می‌شود، همین‌ها باعث سو ظن و سو نیت می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری لرستان یادآور شد: اگر انتخابات را خوب هم برگزار کنید همین مانورها و نمایش‌هایی که برخی می‌آیند در شهر و روستا می‌دهند باعث می‌شود مردم سلب اعتماد کنند.

بدری با تأکید بر اینکه از حالا باید جلسات پیشگیری برگزار شود و دستگاه‌های خدمات رسان حواسشان باشد که ابزاردست نامزدهای انتخاباتی نشوند، اگر ابزار شدند بزرگ‌ترین آسیب در اعتمادسازی بین مردم است، افزود: عزل و نصب‌های هدف‌دار باعث می‌شود سلب اعتماد شود.

 جلسات پیشگیری از جرائم انتخاباتی برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه بنا بر این است که فضای انتخابات را برای مشارکت همه سلیقه‌ها فراهم کنیم، گفت: در دوره‌های قبلی تلاش دستگاه قضایی با همکاری دستگاه‌های نظامی و اطلاعاتی بر این بوده که اختلافات دستگاه‌ها و اشخاص و تهمت زدن‌ها در فعالیت‌های انتخاباتی وارد نشود. گاهی دیده می‌شود کسی رأی نمی‌آورد و فوری کسی دیگر یا دستگاهی را متهم به دست‌کاری در صندوق‌ها می‌کند.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اینکه جلسه پیشگیری از جرائم انتخاباتی را برگزار کنیم و مراقب باشیم فضا به سمت و سویی نرود که باعث سو ظن و سلب اعتماد مردم شود، تصریح کرد: با هرکسی که بخواهد در مسیر برگزاری انتخابات سالم سنگ‌اندازی کند مقابله می‌کنیم/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=963

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود