مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه خرم‌آباد مطرح کرد: اعتبارات تخصیصی به راهداری استان کمتر از 10 درصد خسارات وارده است/ مسئولان و نمایندگان مجلس پیگیر جذب اعتبارات مورد نیاز باشند

تاریخ انتشار : 11 مرداد 1398, 21:50
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه خرم‌آباد ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با این اعتبار اندک، امکان مرتفع ساختن تمام مشکلات مردم در بخش راه نیست بر این اساس در شرایط فعلی در نظر داریم راه‌های مهم و اولویت‌دار را تا قبل از فصل بارندگی ترمیم کنیم از مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز انتظار داریم پیگیر جذب اعتبارات مورد نیاز باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: با وقوع سیل‌های ویرانگر فروردین 98، علاوه بر تخریب خانه و کاشانه مردم بیش از 2هزار و 500 کیلومتر از راههای استان دچار انسداد شد به‌طوری که راه ارتباطی 870 روستا مسدود گردید.

شرفی تخریب بیش از ۶۰۰ دستگاه پل از 20 تا 100 درصد را از خسارات سیل به استان عنوان کرد و بیان داشت: درمجموع در سیل امسال بیش از یکهزار و 130 میلیارد تومان خسارت به راه‌ها و ابنیه فنی استان وارد شد.

وی اظهار کرد: از دوازدهم فروردین که تمام راه‌های منتهی به شهرستان پلدختر و شهر معمولان مسدود شده بود راهداری لرستان به عنوان متولی اصلی نگهداری و حفظ راه‌ها به‌سرعت وارد عمل شد تا کار امدادرسانی به مردم را تسهیل نماید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان تصریح کرد: خوشبختانه با اقدامات جهادی و تلاش شبانه‌روزی همکاران و بسیج امکانات در ساعت 4 بامداد اولین راه دسترسی به پلدختر از گردنه  دهلیج باز شد و در سومین روز بعد از وقوع سیل راه دسترسی به هر دو شهر پلدختر و معمولان بازگشایی و مسیر خدمت‌رسانی دستگاه‌های امدادرسان فراهم گردید.

وی در ادامه افزود: با بازگشایی مسیرهای شهرستان پلدختر حجم خسارات به راهها نمایان شد و متوجه شدیم که جبران این خسارات از توان استان خارج است که با درخواست از سازمان راهداری خواستار ورود استان‌های معین شدیم و با پاسخ مثبت سازمان، تمام امکانات و تجهیزات 19 استان وارد لرستان شدند و در یک اقدام جهادی، تلاش شبانه‌روزی و خستگی ناپذیر با همکاری نیروهای سپاه، قرارگاه خاتم‌الانبیا و ارتش جمهوری اسلامی ایران در 45 روز همه محورهای دسترسی به مناطق سیل زده پلدختر و همچنین راههای روستایی مسدود استان بازگشایی شد که جا دارد از نیروهای نظامی و استان های معین قدردانی کنیم.

شرفی انتقال و مونتاژ 10 دستگاه پل فلزی بزرگ برای جایگزینی پل‌های تخریب‌شده را از اقدامات شاخص راهداری لرستان دانست و یادآور شد: با اقدام به‌موقع در 50 روز اول، عملیات انتقال و مونتاژ 500 متر پل فلزی صورت گرفت که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود و خوشبختانه با نصب این پلها توانستیم رضایت مردم را بدست آوریم.

وی با بیان اینکه نیروهای راهداری لرستان در حال حاضر نیز به طور شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی هستند ادامه داد: یکی از مهم‌ترین محورهای استان محور خرم‌آباد - پلدختر می‌باشد که خسارات قابل توجهی به آن وارد شده است اقدامات کوتاه‌مدت را در این محور انجام داده‌ایم اما درصورت عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات، در فصل بارش احتمال تخریب مجدد وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان  از اختصاص اعتبار بازسازی محور قدیم پلدختر و ساخت واریانت جدید در این محور خبر داد و افزود: با پیشنهادی که در سفر معاون اول رئیس جمهور مطرح نمودیم و با تلاش و پیگیری راهداری و راه و شهرسازی، این اعتبار برای محور پلدختر در نظر گرفته شده است پیمانکار انتخاب و به‌زودی کار خود را آغاز خواهد کرد امیدواریم هرچه سریعتر شاهد بازسازی این محور مهم و شریانی باشیم.

شرفی گفت: محور قدیم پلدختر راه دسترسی شهرهای ویسیان و معمولان و قطب تولید انجیر کشور است همه تلاش خود را خواهیم کرد تا رضایت مردم این مناطق را جلب نماییم.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان‌های خرم‌آباد، الیگودرز، کوهدشت، چگنی، دلفان، سلسه و بروجرد نیز خسارات زیادی دیده‌اند امید داریم با حمایت مردم، مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی حداقل‌هایی را که به دولت پیشنهاد نموده‌ایم با اقدامات جهادی و تعامل بین‌بخشی همه دستگاه‌ها محقق و زیرساخت‌ها فراهم گردد/ روابط‌ عمومي اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=954

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود