رییس کل دادگستری لرستان خبر داد: وضعیت اسفبار آثار تاریخی و میراث فرهنگی لرستان/ حفظ آثار فرهنگی و تاریخی وظیفه‌ی دولت و مردم است.

تاریخ انتشار : 8 مرداد 1398, 12:51
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جعفر بدری در بازدید از خانه تاریخی آخوند ابو بیان داشت: آثار باستانی کشف شده در لرستان حکایت از آن دارد که این منطقه تمدنی چندین هزار سال قدمت داشته و از فرهنگی غنی برخوردار است، میراث فرهنگی قلب تپندۀ تاریخ کشور است لذا در سراسر دنیا، موزه‌ها و آثار تاریخی همواره مورد استقبال گردشگران بوده است با مشاهدۀ موزه‌ها می‌توان لایه‌های پنهان تمدن بشری در هر کشوری پی برد.

رییس کل دادگستری لرستان افزود: آثار باستانی رد پای تاریخ در برهه‌های مختلف را به ما نشان می‌دهد و علاوه بر آنکه ما را با زندگی قبائل در زمان‌های گذشته و سیر تحول و تکامل تمدن انسانی آشنا می‌کنند، می‌تواند با جذب توریست به برای استان درآمدزایی کند و پول را به اقتصاد ضعیف استان تزریق کند.

وی خاطر نشان کرد: در مناطق مختلف لرستان بناها و محله‌های تاریخی ارزشمندی وجود دارد که متأسفانه بعضی از آن‌ها در وضعیت اسفناک و خطرناکی قرار گرفته‌اند، باید برای حفاظت، پایداری، استحکام و نگهداری این محله‌های تاریخی و مهم باید دست بکار شد.

این مقام ارشد قضایی تأکید کرد: میراث‌های فرهنگی فارغ از اینکه محصول چه مقطع تاریخی است، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و باید موردحمایت قرار گیرد، حفظ آثار فرهنگی و تاریخی وظیفه‌ی دولت و مردم است.

بدری در پایان این بازدید بیان داشت: بسیاری از اشیاء کشف‌شده در گنجینه نگهداری می‌شود و امکان بازدید از آن‌ها وجود ندارد، امروزه در بسیاری از کشورها که جاذبه‌های توریستی و گردشگری ندارند با ایجاد فضاهای مصنوعی و جذاب، موجب جلب‌توجه جهانگردان می‌شوند و از این بابت سود سرشاری را به دست می‌آورند؛ اما در کشور ما علیرغم اینکه بسترهای جالب، جذاب و دیدنی را در خود دارد و میراث‌های فرهنگی ارزشمندی را در خود جای داده است، تاکنون نتوانسته پای گردشگران را به این دیدنی‌های تاریخی بکشاند/ روابط عمومی دادگستری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=949

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود