امروز: جمعه، 11 فروردین 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اقتصادی » مدیرکل نوسازی مدارس لرستان خبر داد: تهیه ۳۰ مدرسه پیش‌ساخته برای دانش آموزان پلدختری/ ۲۰ میلیارد ریال برای استاندارد سازی مدارس پلدختر اختصاص یافته است/ برای بازسازی ۱۱ فضای آموزشی در شهرستان پلدختر نیاز به جابجایی مدارس است

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان خبر داد:

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان خبر داد: تهیه ۳۰ مدرسه پیش‌ساخته برای دانش آموزان پلدختری/ ۲۰ میلیارد ریال برای استاندارد سازی مدارس پلدختر اختصاص یافته است/ برای بازسازی ۱۱ فضای آموزشی در شهرستان پلدختر نیاز به جابجایی مدارس است

کد خبر: 944
  • 1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمدرضا حیدری  در حاشیه بازدید از مدارس سیل زده شهر پلدختر با اشاره به اینکه ۲۰ میلیارد ریال برای استاندارد و ایمن سازی مدارس شهرستان پلدختر اختصاص یافته است، اظهار داشت: این مبلغ همزمان با تعمیرات فضاهای آموزشی در پلدختر و معمولان در نظر گرفته شده تا در جهت ایمن سازی با حذف وسایلی مانند بخاری نفتی تعمیرات داشته باشیم.

۲۰ میلیارد ریال برای استاندارد سازی مدارس پلدختر اختصاص یافته است

وی افزود: سیل ۱۲ فروردین ماه سال جاری، خسارات زیادی به زیرساخت‌های شهرستان پلدختر وارد کرد که فضاهای آموزشی از این قاعده و موضوع مستثنی نبود و متأسفانه آسیب‌های زیادی به زیرساخت‌های امر تعلیم و تربیت وارد شد.

تعمیر ۲۹ فضای آموزشی و عملیات اجرایی بازسازی ۱۶ فضای آموزشی آغاز شده است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان گفت: این سازمان توانسته با برنامه ریزیهای انجام شده به ویژه در اول تیرماه سال جاری و فعالیت‌هایی که توسط خیرین مدرسه ساز و گروه‌های جهادی انجام شده و اعتبارات استانی و ملی گام‌های مؤثری در زمینه بازسازی مدارس بردارد.

حیدری افزود: تا کنون در شهرستان پلدختر تعمیر ۲۹ فضای آموزشی و عملیات اجرایی بازسازی ۱۶ فضای آموزشی آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود تا فصل بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید با کمترین مشکل، آموزش و پرورش پلدختر و معمولان مدارس را آغاز کنند و دانش آموزان از مدارس خود نهایت استفاده را ببرند.

برای بازسازی ۱۴ فضای آموزشی نیاز به جابجایی مدارس است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان افزود: با توجه به اینکه بیشتر روستاهای شهرستان پلدختر در حریم رودخانه واقع شده‌اند، مکان یابی و تعیین زمین برای احداث مدارس مشکلی است که در این شهرستان وجود دارد.

حیدری گفت: در مورد بازسازی ۱۴ فضای آموزشی در سطح استان نیاز به جابجایی مدارس است که از این تعداد ۱۱ فضا در پلدختر و معمولان وجود دارد.

وی افزود: برای جانمایی احداث مدارس از بین رفته یکسری اقدامات انجام شده و در روستاها باید جانمایی مشخص شود تا بتوان برای بازگشایی کلاس‌ها در اول مهر، ساخت و ساز این مدارس را آغاز کرد.

۲۵ تا ۳۰ کانکس یا کلاس پیش ساخته در شهرستان پلدختر برای بازگشایی مدارس آماده شده است

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان خاطرنشان کرد: احتمال می‌رود برای رفع کمبودها در روستاهایی که حریم رودخانه در آنها مشخص نشده ۳۰ تا ۲۵ کانکس یا کلاس پیش ساخته در شهرستان پلدختر برای بازگشایی مدارس نیاز باشد که تقریباً آماده شده‌اند.

حیدری افزود: تا ۲ ماهی که تا شروع سال تحصیلی فرصت باقی است در صورت قطعی شدن مکان یابی ها، عملیات اجرایی مدارس واقع در حریم رودخانه آغاز و در کنار آنها کلاس‌های پیش ساخته آماده می‌شود تا در روند تحصیل دانش آموزان خللی وارد نشود.

تجهیزات مورد نیاز تحویل مدارس پلدختر شد

وی گفت: پروژه‌ای با حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در شهر پلدختر با ۱۲ کلاس و یک مدرسه ۶ کلاسه در شهر معمولان در حال اجرا است که سعی می‌شود با تلاش جهادی و شبانه روزی تا آغاز سال تحصیلی جدید آماده بهره برداری شوند تا بتوان در این ۲ شهر بر مشکلات فائق آمد و کمتر مشکل ایجاد شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان به تجهیزات مدارس سیلزده پلدختر اشاره کرد و افزود: با برنامه ریزی های انجام شده، پس از سیل یکسری تجهیزات تحویل مدارس پلدختر شد و یکسری از تجهیزات نیز خریداری شده که تحویل داده می‌شود تا دانش آموزان بحران را پشت سر گذاشته و با شور و نشاط سال تحصیلی را آغاز کنند.

حیدری اظهار امیدواری کرد که بتوان با تلاش و فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم جهت تحصیل، دانش آموزان استان لرستان و شهرستان سیل زده پلدختر را از این حق بهره مند ساخت/ مهر
دسته بندی: اخبار / اخبار اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید