امروز: پنج شنبه، 3 فروردین 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اقتصادی » مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان مطرح کرد: ضرورت حمایت ویژه از اشتغال مناطق سیل زده/ طرح کارورزی گامی برای تقویت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان مطرح کرد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان مطرح کرد: ضرورت حمایت ویژه از اشتغال مناطق سیل زده/ طرح کارورزی گامی برای تقویت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است

کد خبر: 938
  • 0
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، علی آشتاب ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در سیلاب اخیر استان لرستان بیشترین آسیب به حوزه‌های اشتغال موجود در مناطق سیل‌زده استان وارد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، با تاکید بر ضرورت احیای اشتغال از دست رفته در مناطق سیل زده، اظهار داشت: انتظار می رود با اختصاص مبلغ ویژه به مسائل اشتغالی مناطق سیل زده توجه ویژه ای شود.

وی بیان کرد: تصریح کرد همچنین ازسازمان برنامه و بودجه کشور نیز انتظار می‌رود اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی را برای امسال ابلاغ و تسریع کنند.

طرح کارورزی گامی برای تقویت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی است


آشتاب، در ادامه با اشاره به معافیت بیمه ای کارفرمایان با اجرای طرح کاروزی دانشگاهیان، افزود: این طرح، اقدامی موثر در جهت اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی استان می توانند با اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، به مدت ۲ سال از معافیت بیمه ای برخوردار شوند. 


وی با بیان اینکه بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی یکی از مسائل و دغدغه های مورد توجه سیاستگذاران حوزه اشتغال است،  بیان کرد: با اجرای طرح کارورزی قابلیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بیکار افزایش می یابد و از سوی دیگر با توجه به ورود افراد تحصیلکرده کرده به چرخه تولید بهره وری بنگاههای تولیدی نیز روند افزایشی خواهد داشت.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان، با اشاره به اینکه  طرحکارورزی دانش آموختگان دانشگاهی از ابتدای تیر سال ۹۶ در کشور اجرایی شده است، بیان کرد: ساز و کار طرح کاروزی در سال ۹۸ نسبت به سال قبل تغییرات اساسی دارد، بطوریکه  سقف سنی افراد مشمول طرح در سال جاری تا ۳۵ سال افزایش یافته است.


گفتنی است:در طرح کاروزی، فرد متقاضی به مدت 3 ماه آموزش های کارگاهی را طی می کند و اگر کارفرما و کارورز به توافق رسیدند که فعالیتشان ادامه پیدا کند، قرارداد کاری بین آنها منعقد می شود.


طی 3 ماه فعالیت کاروزی، هیچ حقوقی از سوی کارفرما به کارورز پرداخت نمی شود، بلکه کاروز یک هزینه کمک آموزشی از وزارت  تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت می کند.

کارورزان طی مدت 3 ماه آموزش، تحت پوشش بیمه مسئولیت نیز قرار می گیرند، و  انعقاد قرارداد برای ادامه فعالیت کارورز وابسته به تصمیم و اختیار کارفرما است.

درصورت جذب کارورزان، کارفرمایان به مدت ۲ سال از معافیت پرداخت بیمه برای افراد بکارگیری شده، برخوردار می شوند/ شبستان

دسته بندی: اخبار / اخبار اقتصادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید