آخرین اخبار از "پرونده فساد اقتصادی" در لرستان/ اتهامات مدیران دستگیر شده چیست؟ ۲ شهردار تحت‌ تعقیب...

تاریخ انتشار : 1 مرداد 1398, 18:39
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جعفر بدری امروز در حاشیه جلسه شورای اداری و شورای حفاظت از اراضی ملی شهر دورود در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی در لرستان اظهار داشت: دستگاه قضایی و نظارتی هیچ وقت کار سیاسی نمی‌کنند، ما به دنبال کار سیاسی نیستیم که یک نفر را بی‌خود بازداشت و یک مدیر را به خاطر اهداف سیاسی تحت تعقیب قرار دهیم.

وی افزود: وظیفه دستگاه قضایی این است که با فساد و سوءاستفاده‌های اداری در هر زمینه‌ای مقابله کند و در قضیه دستگیری‌های اخیر باید گفت بیشتر در حوزه تخلفات شهرداری‌ها بوده است.

رئیس کل دادگستری لرستان عنوان کرد: اکنون حدود 4 یا 5 عضو شورای شهر را بازداشت کردیم و دو شهردار نیز تحت تعقیب هستند.

وی بیان کرد: تحقیقات پرونده دو مدیر اجرایی لرستان در حال انجام است و احتمال می‌رود افراد دیگری نیز تعقیب شوند البته برای یک مدیر اجرایی دیگر احضاریه ارسال شده است. فعلا پرونده این افراد در حال رسیدگی است و احتمال دارد اشخاص دیگری هم باشند اما هنوز مطمئن نیستیم احضار شوند یا خیر.

بدری با اشاره به دستگیری دو مسئول اجرایی در استان تصریح کرد: تمام پرونده‌ها در حوزه شهرداری‌ها بوده و بحث اختلاس نیست ولی اعتقادمان این است که فساد و سوءاستفاده از موقعیت، گرفتن امتیازات در هر زمینه‌ای درست نیست و برخورد می‌شود و در رابطه با مسائل سرمایه‌گذاری یکی از جهات آسیب‌مان همین مسائل است.

وی گفت: وقتی سرمایه‌گذاری می‌خواهد بیاید در منطقه سرمایه‌گذاری کند هزینه‌های اضافی به او تحمیل کردن و پول‌های غیر قانونی گرفتن تخلف است و سبب می‌شود در جایی که فساد و این گونه باج‌خواهی است سرمایه‌گذاری رونق نگیرد.

به گزارش تسنیم احمد مرادپور معاون عمرانی استاندار لرستان و سیاوش سپهوند مدیر دفتر امور شهری و شوراهای استانداری لرستان، دو مدیر اجرایی بودند که روز گذشته به‌ اتهام تخلفات مالی و اقتصادی دستگیر شدند، در هفته‌های گذشته نیز 4 عضو شورای شهر الشتر، شهردار الشتر، یکی از اعضای شورای شهر بروجرد و شهردار سابق ازنا به‌ اتهام تخلفات مالی و اقتصادی بازداشت شدند/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=930

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود