مدیرکل آموزش و پرورش لرستان مطرح کرد: سیل تجهیزات ۱۷۹ مدرسه لرستان را کامل از بین برد / ۱۱۵ مدرسه تخریب کامل شد/ کار ساخت مدارس مناطق سیل‌زده آغاز شد

تاریخ انتشار : 25 تیر 1398, 14:10
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، رضا زینی‌وند با اشاره به آخرین وضعیت مدارس سیل زده استان لرستان اظهار داشت: بر اثر سیل فروردین ماه امسال در استان لرستان 115 مدرسه تخریب شد که نیاز به بازسازی دارد، 333 مدرسه نیاز به تعمیرات اساسی و همچنین تجهیزات 179 مدرسه از بین رفته است.

وی در ادامه افزود: برای بازسازی، تعمیر و تامین تجهیزات مدارس تخریب شده راه دشواری در پیش داریم اما با توجه به تعهدات خیرین مدرسه‌ساز در همایش خیرین اردیبهشت ماه امسال حدود 214 میلیارد تومان تعهد کردند تا به مدارس سیل‌زده یه استان لرستان، خوزستان و گلستان  پرداخت کنند که تقریبا اعتبار ساخت مدارس تخریبی، تعمیری و تامین تجهیزات مدارس مناطق سیل‌زده لرستان با کمک خیرین و همت دولت در حال تامین شدن است. 

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اجرای پروژه مدرسه 6، 12 و  یا 24 کلاسه را زمان‌بر دانست و عنوان کرد: بر همین اساس  در شهرهای سیل‌زده که باید پروژه بزرگ ساخت مدرسه 12کلاسه را اجرا کنیم زمان‌بر است و به طور یقین برای مهر ماه آماده نمی‌شود اما باید تلاش کنیم طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی شهرهای سیل‌زده را به اتمام برسانیم و مدارس قابل تعمیر با نظارت فنی نوسازی مدارس در سه ماه تابستان تعمیر و برای مهر ماه آماده کنیم. 

وی بیان کرد: در روستاهای مناطق سیل‌زده برخی مدارس دو یا سه کلاسه احتمال دارد برای مهر ماه آماده شوند ولی چنانچه آماده نشوند تمهیداتی اندیشیده شده که از طریق کانکس فضای کلاسی مدارس را تامین کنیم تا دانش‌آموزان در اول مهر مشکل نداشته باشند.

زینی‌وند مقدم گفت: پس از سیل اخیر لرستان و دو ماه باقیمانده از سال تحصیلی خوشبختانه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که در شهرهای سیل‌زده کلاس‌های جبرانی با دو شیفته کردن مدارس سالم برگزار شد و به طور یقین این تدبیر را نیز برای اول مهر خواهیم کرد و جای هیچ گونه نگرانی نیست. 

وی تصریح کرد: کار ساخت مدارس مناطق سیل‌زده آغاز شده و تفاهم نامه‌هایی با خیرین امضا شده است، زمین مورد نیاز به خیرین واگذار شده و همچنین کار تعمیر مدارس تعمیری نیز شروع شده است/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=912

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود