امروز: شنبه، 29 اردیبهشت 1403
پلدخترنیوز » نماینده ولی‌فقیه در لرستان در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه کرمانشاه مطرح کرد: ضرورت پرهیز رسانه‌ از سازش‌کاری/ پیام رسانه‌ها باید گفتمان مقاومت باشد/ اصحاب‌رسانه باید جهت‌دهنده افکار و اندیشه باشند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه کرمانشاه مطرح کرد:

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه کرمانشاه مطرح کرد: ضرورت پرهیز رسانه‌ از سازش‌کاری/ پیام رسانه‌ها باید گفتمان مقاومت باشد/ اصحاب‌رسانه باید جهت‌دهنده افکار و اندیشه باشند

کد خبر: 909
  • 1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه کرمانشاه که در بیت امام‌جمعه برگزار شد با تأکید بر تعامل رسانه‌ای مؤثر و ماندگار بین استان‌ها اظهار داشت: تعامل رسانه‌ای مؤثر بین استان‌ها و استفاده از توان و ظرفیت رسانه‌‍‌های استان‌ها برای رشد فرهنگ و تعالی دینی انقلاب اسلامی اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی در ادامه افزود: سیل اخیر لرستان و زلزله کرمانشاه دو آزمون بود برای اینکه مردم‌ نوع‌دوستی و احساس همدردی خودشان را نسبت به یکدیگر نشان بدهند و کمک‌های مردم سیل‌زده استان کرمانشاه به مردم سیل‌زده لرستان و در مقابل کمک‌های مردم استان لرستان در حادثه زلزله کرمانشاه نشان داده که این دو استان وجوهات مشترکی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه همکاری و تعامل رسانه‌ای در شرایط کنونی یک ضرورت است عنوان کرد: امروز هم‌چنان که رسانه جهت پیشبرد اهداف یک نقطه قوت به‌شمار می‌آید از طرفی دیگر ابزاری برای ضربه‌زدن است در همین راستا جهت جلوگیری از تهاجم و ضربه‌زدن دشمنان تعامل رسانه بسیار می‌تواند مؤثر باشد و باید این مسئله در برنامه‌های اصلی جامعه قرار بگیرد.

وی بیان کرد: تاریخ دوره‌های مختلفی را سپری کرده و در حال حاضر در دوره ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌سر می‌بریم و این دوره کاملاً متمایز بر دوره‌های گذشته است چراکه دوره‌های گذشته تقریباً حرکت، جهت، محدودیت و موانعی داشتند که منشاً تحولاتی بودند اما این تحولات با تحولی که امروز به‌وسیله ارتباطات و رسانه اتفاق می‌افتد کاملاً متفاوت است.

میرعمادی با بیان اینکه امروز با یک فضای ارتباطی و اطلاعاتی مواجه هستیم که این فضا چند خصوصیت دارد گفت: از بین رفتن مرزهای جغرافیایی، گستردگی مخاطب، تنوع مخاطب، معلوم‌نبودن منبع اطلاع‌رسانی، آسان‌شدن ابزار اطلاع‌رسانی از مهم‌ترین خصوصیات دوره ارتباطات و اطلاعات است.

وی تصریح کرد: در حقیقت الان در دوره‌ای هستیم که همه امور به‌صورت باز عرضه می‌شود و چیز پنهانی باقی نمی‌ماند و حرکت این دوره از تاریخ به سمتی‌ست که ذائقه‌ها، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مردم را رسانه تعیین می‌کند در همین راستا اصحاب رسانه باید بدانند در چه دوره‌ای هستند و چه اهداف و برنامه‌هایی دارند؟

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: اصحاب‌رسانه باید آگاه باشند که در این دوره ارتباطات و اطلاعات جنگ اراده‌ها، اندیشه‌ها و افکار اتفاق می‌افتد در این شرایط رسانه‌ها وظایفی دارند و در اهمیت کار رسانه همین بس است که مقام معظم رهبری فرمودند اگر بنده مسئولیتی غیر از رهبری انقلاب داشتم در فضای مجازی رسانه فعالیت می‌کردم.

میرعمادی گفت: در این شرایط رسانه بسیار تاثیرگذار، منشا تحول است و می‌تواند دولت‌ها و حکومت‌ها را از بین ببرد، مسئولان را جابه‌جا کند در همین راستا رسانه‌ها وظیفه دارند به عنوان افسران جنگ نرم آموزش و تعلیمات لازم را ببینند و معلومات و آگاهی خود را افزایش بدهند، اولین شرط گام‌گذاشتن در این مسیر بالابردن سطح ارتقای علمی و آموخته‌های درونی است و هم‌چنین رسانه‌ها باید قدرت تحلیل خود را بالا ببرند تحلیلگر باشند نه فقط روایتگر و منتقل‌کننده خبر باشند.

وی افزود: اصحاب‌رسانه باید جهت‌دهنده افکار و اندیشه باشند و بتوانند لایه‌های زیرین اخبار منتشرشده را کشف کنند، امروز رسانه‌های غربی با استفاده از واژه‌ها و کلمات زیبا اما چندپهلو اهداف خودشان را پیش می‌برند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: اصحاب‌رسانه امروز در عرصه جنگ نرم باید آگاهی خود را بالا ببرند و به جامعه آگاهی ببخشید، انچه مقام معظم رهبری انتظار دارد جوانان با آتش به اختیار وارد میدان شوند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم جوانان را مخاطب اصلی قرار داده و جوانان محور پیشرفت در چهل سالگی دوم انقلاب هستند بر همین اساس جوانان آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در زمینه مقاومت، ایثار و شهادت، ولایت‌مداری و عفاف و حجاب از مهم‌ترین وظایف جوانان کنند.

میرعمادی گفت: امروزه فرهنگ مقاومت بسیار مهم است در همین راستا باید رسانه‌هایی بر پایه مقاومت شکل بگیرد، پیام رسانه‌ها باید گفتمان مقاومت باشد چراکه امروز فرهنگ مقاومت در سوریه، لبنان، یمن،عراق و کشورهای دیگر نتیجه داده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: به شما اطمینان می‌دهم انقلاب اسلامی ایران آنقدر محکم و ریشه‌دار شده است که با هیچ تندبادی آسیب نخواهد دید و رسانه‌ها وظیفه دارند مقاومت اقتصادی و سیاسی را تقویت کنند.

میرعمادی اظهار داشت: بصیرت‌افزایی و هشیاربودن از دیگر وظایف اصحاب‌رسانه است، امروز دشمنان ما مانند مار خوش خط‌وخالی هستند که در ظاهر زیبا و اتوکشیده هستند و با زیرکی ما را سرگرم می کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: رسانه‌ها باید انقلابی باشند، رسانه سازش‌کار نمی‌تواند رسالت خودش را انجام بدهد البته وقتی می‌گوییم رسانه انقلابی یعنی پخته، سنجیده و قانون‌مدار و اگر رسانه‌ای انقلابی نباشد به‌طور یقین آسیب می‌بیند و هم‌چنین رسانه‌ها باید مطالبه‌گر و زبان مردم باشند نه اینکه کسی را سرکوب کنند/ تسنیم

دسته بندی: ---
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید