تازه ها
امروز : دوشنبه، 31 تیر 1398

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تشریح آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان خبر داد: عقد قرارداد ۳۹۰ میلیاردی بانک‌ها با سیل‌زدگان لرستانی/ ۶۰ میلیارد تومان بلاعوض پرداخت شد

تاریخ انتشار : 18 تیر 1398, 14:38
  • +1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، علیرضا تابش در تشریح آخرین وضعیت بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان اظهار داشت: برای بازسازی شهرها و روستاهای سیل‌زده استان اعتباری بالغ بر 800 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی در ادامه افزود: این میزان اعتبار برای 22 هزار واحد مسکونی بوده که 8 هزار واحد احداثی و 14 هزار واحد آن نیز تعمیراتی است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به پرداخت بلاعوض و تسهیلات به 18 هزار واحد معیشتی در لرستان افزود: تاکنون با پیگیری‌های انجام شده از 800 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته، 614 میلیارد تومان پرونده تشکیل شده و به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

تابش ادامه داد: بانک‌ها تاکنون 390 میلیارد تومان قرارداد با سیل‌زدگان بسته‌اند، ضمن اینکه بر اساس پیشرفت فیزیکی اقساط آزاد می‌شوند.

وی به شروع عملیات اجرایی برای 12 هزار واحد تعمیراتی استان اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر عملیات تعمیر 6 هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان داشت: آواربرداری 5 هزار واحد احداثی نیز انجام شده و برای 3 هزار و 600 واحد نیز پی‌کنی صورت گرفته است.

تابش از فراهم کردن مصالح برای عملیات ساخت‌وساز در مناطق سیل‌زده لرستان خبر داد و گفت: سیمان در منطقه فراهم شده، برای اسکلت نیز به میزان پیشرفت کار میلگرد و فولاد توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه 60 میلیارد تومان بلاعوض به مردم سیل‌زده استان پرداخت شده است، افزود: بانک‌ها نیز با سفته زنجیره‌ای کار پرداخت تسهیلات را بدون اشکال انجام می‌دهند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین از رفع مشکل تأمین زمین برای اغلب روستائیان سیل زده لرستان خبر داد.

تابش در خصوص ساماندهی رودخانه پلدختر و بازسازی دیواره ساحلی آن خاطرنشان کرد: مشاور و پیمانکار ذی‌صلاح برای این مهم انتخاب شده و امیدواریم تا پنج ماه دیگر شاهد پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در بازسازی دیواره شویم و تا پایان سال عملیات اجرایی آن به پایان برسد/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=901

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود