سرپرست بخشداری مرکزی پلدختر خبر داد: تعیین زمین برای واحدهای تخریب‌شده روستاهای بخش مرکزی پلدختر/ واحدهایی که در حریم رودخانه کشکان و سیمره قرار دارند جابه‌جا می‌شود

تاریخ انتشار : 16 تیر 1398, 18:32
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ مرتضی کاییدی درباره آخرین وضعیت بازسازی روستاهای بخش مرکزی اظهار داشت: 9 روستای بخش مرکزی در سیلاب اخیر دچار خسارت شد که بخشی از این روستاها که در حریم رودخانه کشکان قرار داشتند باید جابه‌جا شود.

وی با اشاره به اینکه زمین برای جابه‌جایی این روستا تهیه و تسطیح شده، قطعه‌بندی آن نیز انجام و در حال واگذاری به منازل مسکونی تخریب‌شده از سیلاب است افزود: در روستای چم‌گز واحدهایی که در حریم رودخانه سیمره قرار داشته زمین در داخل روستا تهیه و در حال مراحل اجرای واگذاری به ساکنان واحدهای تخریب‌ شده‌است.

سرپرست بخشداری مرکزی پلدختر با بیان اینکه در روستای چم‌مهر پل تخریب‌شده بر اثر سیل دوباره احداث و تردد به‌راحتی انجام می‌شود عنوان کرد: واحدهای مسکونی تخریب‌شده که در حریم رودخانه قرار گرفتند زمین در قسمت غربی روستا توسط بنیاد مسکن خریداری و در حال واگذاری به واحدهای تخریبی است.

وی با اشاره به اینکه در روستای چم گردله واحدهای تخریب‌شده با توجه به اینکه در حریم رودخانه قرار ندارند در جای خود در جاسازی می‌شود بیان کرد: در روستای خرسدر بالا قسمت شرق روستا بر اثر سیلاب کاملاً تخریب‌شده که در قسمت غربی روستا زمین تهیه و در حال واگذاری به مردم است.

کاییدی گفت: در روستای بابازید واحدهای مسکونی که در حریم رودخانه قرار ندارند درجاسازی می‌شوند و واحدهایی هم که در مسیر رودخانه قرار دارد به قسمت شرق روستا منتقل می‌شود که در حال مذاکره با مالکان زمین برای واگذاری هستیم.

سرپرست بخشداری مرکزی پلدختر با بیان اینکه در روستای مورانی واحدهایی که تخریب شده به داخل روستا منتقل می‌شود تصریح کرد: در روستای ملاوی به‌سبب اینکه هم در حریم رودخانه و هم جاده قرار دارد تاکنون توافق نهایی بین بنیاد مسکن و اهالی جهت جانمایی مکان جدید بی‌فایده بوده تعیین‌تکلیف روستا انجام ‌نشده‌است/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=898

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود