مدیرکل ثبت احوال لرستان خبر داد: ثبت ۵۰ ازدواج در هر شبانه‌روز در استان/ حسین و فاطمه؛ بیشترین فراوانی نام پسران و دختران در لرستان/ ۸۷۸ طلاق در لرستان ثبت شد

تاریخ انتشار : 16 تیر 1398, 14:37
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، مصطفی امانی‎پور، مدیرکل ثبت احوال لرستان در تشریح آمارهای مربوط به وقایع حیاتی در لرستان، اظهار داشت: در سه ماهه امسال هفت هزار و ۱۸۵ واقعه ولادت ثبت و از کل ولادت‌های ثبت شده سه هزار و ۸۳۸ نفر(۵۳,۴ درصد) پسر و سه هزار و ۳۴۷ نفر(۴۶.۶ درصد) دختر بوده‌اند که در مجموع به‌ ازای هر ۱۱۵ پسر ۱۰۰ دختر متولد شده است.

وی در ادامه افزود: میانگین سن مادران ۲۹ سال و میانگین سن پدران ۳۰ سال بوده است و از تعداد کل ولادت‌های ثبت شده تعداد چهار هزار و ۶۳۱ مورد(۶۴,۵درصد) شهری و دو هزار و ۵۵۴ مورد(۳۵.۵ درصد) روستایی بوده است.

امانی‎پور اضافه کرد: در سه ماهه اول امسال در هر شبانه‌روز به‌طور متوسط ۷۷ نوزاد در لرستان متولد شده که در سه ماهه اول امسال در استان هر ساعت تقریباً سه نوزاد متولد شده و ۹۸,۶ درصد از ولادت‌های ثبت شده استان در مهلت قانونی ۱۵ روزه به ثبت رسیده‌اند و طی این مدت ۱۳۰ مورد از ولادت‌های ثبت شده مربوط به نوزدان دو قلو و سه مورد سه قلو بوده است.

حسین و فاطمه؛ بیشترین فراوانی نام پسران و دختران در لرستان

وی ادامه داد: همچنین، در سه ماهه اول سال امسال تعداد دو هزار و ۲۴۸ واقعه فوت به ثبت رسیده است و از کل فوت‌های ثبت شده در این مدت هزار و ۳۰۸ نفر(۵۸,۲ درصد) مرد و ۹۴۰ نفر(۴۱.۸ درصد) زن بوده‌اند و از تعداد کل فوت‌های ثبت شده تعداد هزار و ۶۴۹ مورد(۳۷.۳ درصد) شهری و ۵۹۹ مورد(۲۶.۷ درصد ) روستایی بوده است که به‌طور متوسط در هر شبانه‌روز ۲۴ مورد فوت به ثبت رسیده است و در هر ساعت تقریباً یک نفر ثبت شده است.

وی تصریح کرد: ۹۱,۶ درصد از فوت‌های استان لرستان در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده است که مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در سه ماهه اول سال ۹۸ به ترتیب عبارت‌از بیماری‌های قلبی و عروقی با تعداد سه هزار و ۱۷۱ واقعه(۳۵.۵ درصد)، بیماری‌های بد تعریف شده مانند کهولت سن با تعداد هزار و ۳۲۹ واقعه(۱۴.۹ درصد)، سرطان و سایر تومورها با ۹۷۶ واقعه(۱۱ درصد)، حوادث غیرعمدی با ۷۷۰ واقعه(۶.۸ درصد) بوده است.

مدیرکل ثبت احوال لرستان اضافه کرد: در سه ماهه اول سال‌ جاری چهار هزار و ۶۰۴ مورد ازدواج به ثبت رسیده و در هر شبانه‌روز ۵۰ ازدواج ثبت شده که نهایتاً میانگین سن ازدواج‌های ثبت شده بار اول برای مردان ۶,۲۷ سال و برای زنان ۷.۲۲ سال بوده است. در این مدت تعداد ۸۷۸ مورد طلاق به ثبت رسیده است که در هر شبانه‌روز به‌طور متوسط تعداد ۹ واقعه طلاق به ثبت رسیده است و میانگین سن طلاق در استان لرستان برای مردان ۳۵ سال و برای زنان ۳۰ سال بوده که تعداد ۴۷۹ مورد یعنی ۱۲.۴ درصد از طلاق‌ها کمتر از یک سال بوده‌اند. 

امانی‎پور با اشاره به فراوانی نام نوزادن پسر و دختر خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال فراوانی پنج نام پسران در استان به ترتیب: حسین(۱۴۵ مورد)، امیرعلی(۱۱۴ مورد)، سامیار (۱۰۶ مورد)، امیرحسین(۹۳ مورد) و علی (۹۱ مورد) بوده است و بیشترین فراوانی پنج نام دختران نیز به ترتیب: فاطمه (۱۲۸ مورد)، آوا (۸۹ مورد)، زهرا (۵۹ مورد)، باران(۵۸ مورد) و حلما(۵۴ مورد) بوده است/روابط عمومی ثبت احوال استان لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=897

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود