استاندار لرستان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح کرد: اختصاص اعتبار ۳۰ هزار میلیارد ریالی جهت جبران خسارات عمرانی سیل لرستان/ با دستگاه های اجرایی که اعتبارات حوزه خود را جذب نکنند برخورد می شود

تاریخ انتشار : 14 تیر 1398, 18:20
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی استاندار لرستان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، ۳۰ هزار میلیارد ریال اعتبار جهت جبران خسارات عمرانی سیل لرستان اختصاص یافت.

وی که در سالن جلسات استانداری لرستان سخن می گفت، تصریح کرد: اعتبارات استانی ۳/۶ درصد بودجه کشور است و سهم استان ها بسیار ضعیف است که مدیران استان باید برای جذب اعتبارات بیشتر از وزارتخانه های متبوع، تلاش کنند.

استاندار لرستان با انتقاد از عملکرد برخی مدیران دستگاه های اجرایی، تاکید کرد: برخی مدیران استان عملکرد ضعیفی در این خصوص دارند که باید تلاش خود را مضاعف کنند.

با دستگاه های اجرایی که اعتبارات حوزه خود را جذب نکنند برخورد می شود

خادمی ادامه داد: دستگاهی که نتواند اعتبارات حوزه خود را جذب کند، اختیاراتش را به دستگاهی دیگر واگذار و با آن برخورد می کنیم.

وی، افزود: دستگاه های اجرایی باید با پیمانگارانی که توان سرمایه گذاری دارند مذاکره کنند چراکه یکهزار و ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار جهت جبران خسارات سیل به استان اختصاص یافته و ۷۶۰ میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض صورت گرفته است.

سید موسی خادمی تاکید کرد: اینکه ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص داده شده یعنی دستگاه های اجرایی باید برای جذب آن تلاش کنند.

لرستان باید به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شود

استاندار لرستان، گفت: شرایط برای کار جهادی آماده است و سیل فرصتی شده تا لرستان را به یک کارگاه عمرانی تبدیل کنیم، لذا انتظار داریم که همه دستگاه های اجرایی استان تلاش خود را در این خصوص بیشتر کنند/ پایگاه خبری شاپور خواستلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=895

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود