نماینده ولی فقیه در لرستان در گردهمایی ائمه جمعه استان مطرح کرد: ارائه گزارش وضعیت مردم سیل‌زده لرستان به مقام معظم رهبری/ تاکید رهبر انقلاب بر تسریع در رفع مشکلات سیل‌زدگان/ برنامه‌های دهه کرامت در مناطق سیل زده اجرا خواهد شد

تاریخ انتشار : 12 تیر 1398, 18:33
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه لرستان، گفت: طی ماه‌های گذشته گزارشی مکتوب از سیل لرستان را خدمت مقام معظم رهبری تقدیم شد، در این دیدار نیز آخرین وضعیت از اقدامات انجام شده برای مردم سیل‌زده استان به معظم‌اله گزارش شد.

آیت‌الله میرعمادی بیان داشت: رهبر انقلاب نیز در این دیدار بر تسریع در رفع مشکلات سیل‌زدگان تأکید فرمودند.

وی با بیان اینکه صفحه جدیدی از مسیر تحولات انقلاب اسلامی باز شده است، افزود: در این مسیر با یک سری تحولات جدید و البته مهم مواجه هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: طی 40 سال اخیر برای تثبیت نظام تلاش بسیار انجام شد، اکنون نیز وارد مرحله دوم انقلاب اسلامی یا همان دوران بلوغ و پیشرفت انقلاب اسلامی شده‌ایم.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، پیشرفت ایران را در گرو تکیه بر توان داخلی و بدون دخالت بیگانگان عنوان و بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب منشور 40 سالگی دوم انقلاب بوده و بایستی نسبت به اجرای آن اهتمام ورزیم.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بر سه اصل برای پیشرفت ایران تأکید فرمودند؛ تأکید بر مبانی انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل، داشتن مواضع انقلابی به گونه‌ای که از اشتباهات گذشته پرهیز کرد و دیگر دنبال کردن راهبرد مقاومت.

اجماع تمام مسؤولان بر راهبرد مقاومت

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اجماع تمام مسؤولان بر امر مقاومت، این موضوع را کم هزینه و پر فایده خواند و گفت: همین راهبرد مقاومت موجب شده که آمریکا اکنون در مورد ایران دچار استیصال شود.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب تنها دوره‌ای که همه مسؤولان، جبهه‌ها و تفکرها بر آن اتفاق نظر پیدا کرده‌اند این دوره و در واقع همان راهبرد مقاومت است.

تشریح وظایف ائمه جمعه در گام دوم انقلاب

وی، نقش ائمه جمعه را در مرحله بلوغ انقلاب خطیر دانست و افزود: تبیین و ترویج منظومه فکری و اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری نخستین وظیفه ائمه جمعه در این دوران است چرا که این موضع موجب سلامت انقلاب اسلامی و تداوم اعتلای آن می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان اتخاذ مواضع مستدل، ولایی و انقلاب را دیگر وظیفه ائمه جمعه عنوان و تصریح کرد: این مهم مورد توجه مقام معظم رهبری است.

آیت‌الله میرعمادی بیان داشت: دعوت به وحدت و انسجام و آرامش اجتماعی و همچنین انس با مردم و ساده‌زیستی را دیگر رسالت‌های ائمه جمعه در دوران دوم انقلاب عنوان کرد.

وی بر جذابیت بخشیدن خطبه‌ها از طریق مستدل و منطقی‌بودن تأکید کرد و گفت: مطالبه‌گری غیر از تضعیف و نادیده گرفتن حقایق است، بلکه بایستی خواسته‌های عمومی مردم در قالب خطبه‌های نمازجمعه بیان و درخواست شود.

اجرای برنامه‌های دهه کرامت در مناطق سیل‌زده

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به ۴۰ سالگی اقامه نماز جمعه اظهار داشت: در همین راستا از انجام برنامه‌های کلیشه‌ای و بی‌ثمر پرهیز شود و به دنبال تبیین کارکردها و دستاوردهای نمازجمعه باشیم، همچنان که نمازجمعه خود بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی در خصوص برنامه‌های دهه کرامت نیز بیان داشت: امسال مناطق سیل‌زده لرستان مورد توجه قرار گرفته و برنامه‌های دهه کرامت در این مناطق به اجرا در خواهد آمد/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=892

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود