استاندار لرستان: حضور برخی افراد سودجو در چادرهای اسکان سیلزدگان قابل قبول نیست/ عملکرد ضعیف بانک صادرات در خصوص پرداخت تسهیلات به سیل زدگان به رییس جمهوری و وزیر کشور منعکس می‌شود/ جاده خرم آباد، پلدختر به زیرسازی جدی نیاز دارد و همچنان ایمن نیست

تاریخ انتشار : 29 خرداد 1398, 23:29
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، موسی خادمی در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده لرستان در محل استانداری اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای میدانی مدیران استان از مناطق سیلزده استان برخی به صورت غیرقانونی در چادرها ساکن هستند که باید تا آخر هفته این چادرها جمع آوری شود.

وی تصریح کرد: برخی سیل زدگان در مناطقی همچون حیات الغیب یا چم مهر منزل خود را از دست داده‌اند که سکونت آنها در چادر منطقی است.

وی ادامه داد: در برخی مناطق روستایی نیز خانه‌ای برای اجاره وجود ندارد و زمین ساخت و ساز جدید نیز تامین نشده که این دسته نیز مجبور به اسکان در چادر در نزدیک واحد مسکونی خود هستند.

استاندار لرستان گفت: اما عده‌ای زیاده خواه هستند که مبالغ اجاره خانه را دریافت کرده‌اند اما همچنان اصرار به سکونت در چادر دارند.

خادمی افزود: با توجه به اینکه راه و شهرسازی زمین مناسبی در پلدختر نداشت علاوه بر توافق با تعاونی فرهنگیان یک قطعه زمین نیز از مالک خریداری شده تا کار بازسازی در این املاک انجام شود.

وی در خصوص وضعیت جاده خرم آباد - پلدختر توضیح داد: این مسیر به زیرسازی جدی نیاز دارد و همچنان این مسیر ایمن نیست که باید تردد کامیون‌ها در آن ممنوع و حضور پلیس راهور نیز محسوس شود.

استاندار لرستان با انتقاد از روند پرداخت تسهیلات توسط بانک صادرات گفت: سهمیه این بانک در پلدختر و معمولان صفر و به سایر شهرستان‌ها داده شود.

خادمی افزود: عملکرد ضعیف بانک صادرات در خصوص پرداخت تسهیلات به سیل زدگان به رییس جمهوری و وزیر کشور منعکس می‌شود.

سیل فروردین امسال ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به زیرساخت‌های لرستان خسارت زد و ۳۵ هزار واحد مسکونی را متضرر کرد/ ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=875

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود