استاندار لرستان در جلسه قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان مطرح کرد: تامین زمین و پروانه ساخت مسکن سیل‌زدگان لرستان/ افرادی که خانه‌هایشان کاملا تخریب شده و محلی برای اسکان ندارند اجاره خانه و معیشتی آنها به طور کامل پرداخت می‌شود.

تاریخ انتشار : 23 خرداد 1398, 16:05
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی شامگاه سه‌شنبه در جلسه قرارگاه نوسازی و بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به سرعت دادن بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به مناطق سیل‌زده استان اظهار داشت: با توجه به اینکه بانک‌ها ابلاغیه جدید مبنی بر پرداخت وام از محل قرض‌الحسنه را دریافت کرده‌اند بر همین اساس مقرر شد کارها را با سرعت انجام دهند ضمن اینکه همکاری بسیار خوبی دارند.

وی در ادامه افزود: نکته دیگر این است که جهت شروع ساخت مسکن مناطق سیل‌زده مقدماتی همچون تامین زمین، صدور پروانه، تعیین حریم‌ها و غیره فراهم شده و آماده ساخت و ساز هستیم

استاندار لرستان  عنوان کرد: افرادی که خانه‌هایشان کاملا تخریب شده و محلی برای اسکان ندارند اجاره خانه و معیشتی آنها به طور کامل پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به منابعی که در استان وجود دارد حدود هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض در استان است که از این میزان 220 میلیارد تومان جهت ساخت زیرساخت‌های روستایی همچون ایجاد سیل‌بند و تعمیرات در  روستا اختصاص داده شده است.

خادمی با بیان اینکه خوشبختانه از حیث تامین منابع در استان مشکلی نداریم گفت: در بخش کشاورزی تا حدود زیادی تامین منابع شده ولی تنها در بخش زیرساخت‌هایی همچون راه ،آب و گاز تاکنون تامین منابع نشده که دولت به دنبال تامین منابع در این حوزه است ولی عمده  مواردی که باید به مردم پرداخت کنیم تامین اعتبار شده است.

وی با اشاره به انجیرستان‌های مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر تصریح کرد: خوشبختانه با حضور نیروهای جهادی در منطقه بسیاری از باغات پاکسازی شده و برای اجاره بابکت‌ها جهت پاکسازی انجیرستان‌ها با کمک جهاد کشاورزی اقداماتی انجام شده و پول هم اگر لازم باشد پرداخت می‌کنم/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=858

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود