مسئول قرارگاه جهادی فاطمه زهرا(س) میثاق سپاه استان تهران مطرح کرد: ناهماهنگی در توزیع اقلام اساسی بین سیل‌زدگان/ توزیع لوازم خانگی بین سیل زدگان پلدختر باید مدیریت واحدی داشته باشد

تاریخ انتشار : 13 خرداد 1398, 12:57
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز به نقل از خبرگزاری فارس حیدر فتاحی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در روزهای ابتدایی پس از سیل گروه‌های جهادی در شهر سیل زده معمولان فعالیت کردند و پس از آن که کار در آنجا سبک‌تر شد به مدت ۱۰ روز برای کمک به سیل زدگان در روستای چم مهر خدمت کردند.

وی در ادامه افزود: ۸۰۰ نفر جهادگر هر روز با اولویت کار لایروبی گل‌ولای از خانه‌های مردم سیل‌زده فعالیت داشتند تا اینکه در زمان کوتاهی خانه‌های سیل زدگان پاکسازی شد.

مسئول قرارگاه جهادی فاطمه الزهرا (س) میثاق سپاه تهران گفت: با حضور مهندسان مشاور در روستای سیل زده چم مهر، خانه‌های قابل اسکان موقت شناسایی، ارزیابی، سیم‌کشی و لوله کشی شد، تا با توجه به گرمسیری بودن منطقه سیل زدگانی که مایل هستند در خانه‌های خود اسکان پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای جهادی همچنین در کنار این فعالیت‌ها کارهای فرهنگی و انتظامی نیز در منطقه سیل زده چم مهر انجام می‌دادند و در کنار آن نیروهای سپاه استان سمنان نیز منشأ خدمات بسیار زیادی در این منطقه بودند.

فتاحی تصریح کرد: با پشتیبانی نیروهای سپاه استان سمنان تیم آشپزی و موکب در منطقه سیل زده چم‌مهر مستقر شد و روزی یک بار زمان افطار غذای گرم بین سیل‌زدگان توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: تعدادی از خیران در منطقه سیل زده چم‌مهر حضور پیدا کردند که با بنیاد خیریه حضرت رقیه(س) مرتبط شدند و مقرر شد یکسری کالای اساسی مانند یخچال، تلویزیون و ماشین لباسشویی بارگیری و بین سیل‌زدگان منطقه توزیع شود.

مسئول قرارگاه جهادی فاطمه الزهرا(س) میثاق سپاه تهران گفت: نیروهای سپاه استان سمنان بخشی از کالاهای اساسی را در منطقه سیل زده چم مهر توزیع کردند و میقات سپاه تهران و قرارگاه جهادی فاطمه الزهرا(س) نیز با هماهنگی سایر دستگاه‌ها چنانچه نقصی باشد آن را تکمیل می‌کنند.

وی یادآور شد: دغدغه اصلی عدم هماهنگی شبکه فرآیند توزیع اقلام اساسی بین سیل زدگان است که برای عادلانه بودن و در جهت جلوگیری از تبعیض و ایجاد نارضایتی بین مردم، باید دارای یک مدیریت واحد باشد.

فتاحی خاطرنشان کرد: در برررسی‌ها مشخص شد در یک جا یک نفر ۵ اجاق گاز گرفته و برعکس یک نفر چیزی دریافت نکرده که این به منزله ضعف شبکه توزیع است.

وی افزود: بنابراین توزیع لوازم خانگی باید هدفمند باشد که چنانچه ارگانی یک سری لوازم توزیع کرد، نهاد دیگر لوازمی که سیل زدگان آن را دریافت نکردند را تهیه و توزیع کندلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=845

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود