رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان در جلسه قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل استان مطرح کرد: 800 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده، مشکل تأمین زمین دارند/ تاکنون ۳۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان پرداخت شده است

تاریخ انتشار : 12 خرداد 1398, 15:10
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، رضا خواجه‎ای در جلسه قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل استان اظهار کرد: سه تیم معین ما در مناطق سیل‌زده لرستان مستقر هستند.

وی ادامه داد: از ۵۰ روستایی که بعد از سیل مشکل داشتیم نهایتاً به هفت روستا رسیدیم و کار آن‌ها هم در حال انجام هستند.

 خواجه‎ای اضافه کرد: در شهرستان چگنی، پل‌دختر و بخش معمولان مجموعا حدود ۸۰۴ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی داشتیم که در قالب تعمیری و احداثی هستند. حدود ۴۷۰ واحد مسکونی احداثی بهزیستی و مابقی واحدها تعمیری‎اند.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان یادآور شد: تا زمانی که متقاضی و سیل‌زدگان مدارک شناسایی برای ما نیاورند، نمی‌توانیم کاری برای آن‌ها انجام دهیم.

وی افزود: میانگین ساخت‌وساز در مناطق سیل‌زده لرستان را ۶۰ مترمربع در نظر گرفته‎ایم که در حال حاضر با تسهیلاتی که به ما می‌رسد در این مساحت می‎توانیم منازل را بسازیم.

خواجه ‏ای اضافه کرد: هم‌اکنون در حال توزیع سیمان رایگان در مناطق سیل‌زده هستیم. ۵۰۰۰ تن سیمان توزیع کردیم و ۳۰۰۰ تن آهن‌آلات ارزان‌قیمت آوردیم و انبار کردیم و در حال توزیع آن‌ها نیز هستیم.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان گفت: تعدادی از واحدهای مسکن سیل‌زده درجا ساز هستند و همین‌الان هم می‌توانیم منازل را بسازیم اما در برخی موارد مشکل تأمین زمین داریم. در ۱۱۳۰ واحد فونداسیون انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار واحد مسکونی سیل‌زده استان از ۱۳ هزار واحد آسیب‌دیده از سیل در روستاها هستند که برای ۸۰۰ واحد مشکل تأمین زمین داریم و ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد مشکل تأمین زمین ندارند و درجا ساز هستند.

خواجه‎ای اضافه کرد: میانگین زیربنایی که واحد مسکونی در روستاهای سیل‌زده لرستان وجود داشته، ۱۱۰ مترمربع است و معمولاً دو خانوار در آنجا زندگی می‌کردند. اگر یک واحد ۶۰ متری در همان زمین‌ساخته شود، فعلاً مناسب است و می‎توان بعداً هم به آن ساختمان اضافه خواهد شد.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی لرستان گفت: برای ۸۰۰ واحدی که مشکل زمین داشته، مشکل داریم و تکلیف آن ۱۰ هزار و ۲۰۰ واحد که مشکل تأمین زمین ندارند، مشخص است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل‌زدگان پرداخت کرده‌ایم. در حوزه ساخت‌وسازها نیز ۸۵۶۶ واحد مسکونی به بانک عامل معرفی شدند و ۲۵۰۹ مورد عقد قرارداد داشتیم و ۴۰ میلیارد تومان پرداخت داشتیم/ایسنا


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=843

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود