مسئول بسیج سازندگی لرستان خبر داد: فعالیت 600 گروه جهادی بسیج سازندگی در مناطق سیل‌زده لرستان/ 265 پل و جاده بازسازی شد

تاریخ انتشار : 8 خرداد 1398, 19:20
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، علی بیرانوند با اشاره به حضور 600 گروه جهادی از بسیج سازندگی در مناطق سیل‌زده لرستان اظهار کرد: این تعداد گروه جهادی با ظرفیت 9 هزار و 387 نفر برای انجام اقدامات امدادرسانی و خدمات‌دهی به مناطق سیل‌زده استان اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات عمومی همچون تهیه و توزیع موادغذایی، اقلام امدادی و ضروری همچون آب‌معدنی، کنسرو، پتو، نان، آرد، غذای گرم، موکت، انواع لوازم بهداشتی و مواد شوینده از سوی این گروه‌های جهادی ارائه شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفض(ع) لرستان به اعزام 103 تیم‌های پزشکی عمومی با ظرفیت 496 نفر به مناطق آسیب‌دیده از سیل استان اشاره و تصریح کرد: این تعداد تیم پزشک عمومی توانستند به 36 هزار و 267 نفر از سیل‌زدگان خدمات‌ ارائه دهند.

بیرانوند همچنین از اعزام 17 تیم پزشکی تخصصی و کمک‌رسانی آن‌ها به بیش از یک‌هزار و 900 آسیب‌دیده و همچنین 41 تیم دامپزشکی و انجام اقدامات درمانی برای 30 هزار راس دام مناطق سیل‌زده استان خبر داد.

وی ادامه داد: از زمان وقوع سیل تاکنون 4 جرثقیل، 16 بیل مکانیکی، 11 دستگاه بولدوزر، 11 دستگاه تانکر آب، 21 مورد انواع پمپ و کف‌کش، 18 لجن‌کش، 9 موتور برق، 2 هزار و 589 مورد انواع بیل، 14 آمرولانس و 12 دستگاه آتش‌نشانی به نقاط سیل‌زده ارسال شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفض(ع) لرستان در تشریح اقدامات پاکسازی و بازسازی گروه‌های جهادی افزود: بیش از 2 هزار واحد از منازل مسکونی سیل‌زدگان لرستانی توسط گروه‌های جهادی بسیج سازندگی پاکسازی، 576 معبر و کوچه و خیابان لایروبی و 411 سیل‌بند کوچک برای جلوگیری از ورود آب ایجاد شد.

بیرانوند بازسازی موقت 84 پل ارتباطی، تعمیر 84پل تخریبی، احداث و بازسازی 97 جاده به صورت موقت و دائم و همچنین ایجاد فضای فرهنگی و معنوی با انجام برنامه‌های مختلف را از دیگر فعالیت‌های گروه‌های جهادی بسیج سازندگی در مناطق آسیب‌دیده از سیل استان برشمرد.

وی، حذف آثار سیل و کمک به نجات بزرگترین انارستان متمرکز کشور در کوهدشت را از جمله اقدامات شاخص اخیر گروه‌های جهادی خواند و گفت: بیش از 500 نفر از بسیج سازندگی به همراه ماشین‌آلات و تجهیزات به باغات استان همچون انجیرستان‌های «دمرود» و «افرینه» و انارستان‌های کوهدشت برای لایروبی گل‌ولای و پاکسازی آن‌ها طی روزهای گذشته اعزام شدند.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان از بازسازی و احداث 477 واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی استان بر اساس تفاهم‌نامه بسیج سازندگی با بهزیستی لرستان طی روزهای آینده خبر داد/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=839

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود