امروز: دوشنبه، 29 اسفند 1401
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » فرمانده سپاه ابوالفضل (ع) لرستان در توضیح چرائی عدم عزل فرماندار پلدختر گفت: نماینده نگذاشت فرماندار عزل شود چون فرمانداری را می خواهد که اورا از صندوق بیرون بیاورد

فرمانده سپاه ابوالفضل (ع) لرستان:

فرمانده سپاه ابوالفضل (ع) لرستان در توضیح چرائی عدم عزل فرماندار پلدختر گفت: نماینده نگذاشت فرماندار عزل شود چون فرمانداری را می خواهد که اورا از صندوق بیرون بیاورد

کد خبر: 826
 • 9
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز به نقل از بالاگریوه، سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه ابوالفضل (ع) لرستان در همایش «سیل لرستان چالش ها وفرصت ها» که صبح روزیکشنبه ۲۹ اردیبهشت در سالن آمفی تأتر دانشکده فنی مهندسی دانشگاه آزاد خرم آباد با حضور مرادپور معاون استاندار لرستان برگزارشد در پاسخ به بخشی ازانتقادات دکتر فیروز رشنو (یکی ازسخنرانان همایش) که سهل انگاری وناکارآمدی فرماندار پلدختر را از عوامل مهم خسارت های سنگین سیل به شهروندان پلدختر و معمولان عنوان کرد گفت: من خودم هفتۀ اول که به پلدختر رفتم به استاندار گفتم آقای استاندار این فرماندار شما اشکالات زیادی در مدیریت شهر دارد.در فرودگاه به وزیر کشور هم گفتم این فرماندار را بردارید و هر دو {هم استاندار و هم وزیرکشور} قول دادند و تصمیم گرفتند که فرماندار را عزل کنند ،اما نماینده نگذاشت .و من ازنماینده هم گلایه دارم ما که وامدار نماینده نیستیم. نماینده نوکر مردم است باید بیاید یک مدیر یا یک فرمانداری را بگذاردکه کارآمد باشدو مشکل مردم راحل کند. نه ما به هر قیمتی کسی را بگذاریم که بعد مرا از توی صندوق رای در بیاورد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) اظهارداشت : ایرادی که آقای دکتر پوررشنو گرفتند ایراد فنی و دقیقی است که چرا فرماندار خودش هم باور نداشت که سیل می آید،مردم هم باور نداشتند اینجا من این رو یادگرفتم اینکه چرا فرماندار خودروهای اداره خودش رو نجات ندادو همه در زیر گل ماندند و اینکه چرا فرماندار قبل ازسیل برای مردم در محلهای امن ومرتفع چادر دایر نکردکه ای مردم ما اعلام کردیم سیل می آیدو تدارک چادر نیزدرمکانهای امن دیده ایم اگر سیل اومد به چادرها پناه ببرید.چرا به ادارات و مدارس .‌..در معرض خطر سیل اعلام نکرد که هرکدام طبقه دوم دارید وسایلتون را به طبقه بالا انتقال دهید که از بین نروند .

آقای دکتر پوررشنو ! اینکه فرمایش کردید فرماندارباید به ادارات می گفت جابجا شوند وخودش هم جابجا می شد درسته و قبول دارم اما یک گیری دارد این کار ! که اینجا جا داره من یه دفاعی از استانداربکنم ضمن اینکه خیلی هم ازایشان انتقاد دارم.خدا شاهده هفته اول که مارفتیم پلدختر گفتیم آقای استاندار این فرماندار شما اشکالات زیادی درمدیریت شهر دارد.او تصمیم گرفت که ایشان را بردارد وخداشاهده به ما گفت که برش میدارم .امایک اشکالی توکشورماهست چون درفضای انتخاباتی هستیم وداریم آماده میشویم برای انتخابات مجلس خواهش  می کنم روی این نکته کار کنید و مطالبه گری کنید و نگذارید از یک سوراخ ما دوبار گزیده شویم.

نماینده چه اصولگرا چه اصلاح طلب الاقلیل، بار اول که به مجلس میروند برای بار دوم ترفندی را بکار میگیرند که نه درشان ملت ماست و نه در شان اصولگرا و اصلاح طلب‌، آن ترفند این است که من باید مدیری را بگذارم که مرا از توی صندوق انتخابات در بیاورد. هرچند اون بی عقله،چون اگر مدیری را بگذارد که مشکل مردم را حل کند باز اون را سالمتر از تو صندوق در می آورد. لیکن می گوید ما مدیر بی عرضه بگذاریم که منو از توی صندوق انتخابات درآورد.

خواهش میکنم ازحالا به بعد یقه کاندیداها را بگیرید.هرکسی که کاندیدا بشود (چه اصولگرا، چه اصلاح طلب، چه مستقل) تعهد بدهند دنبال این بدعت نروند.

آقای دکتر پوررشنو ! نماینده نگذاشت که فرماندار را بردارند.من خودم با وزیرکشور هم صحبت کردم.مطالبه اول من از استاندار این بود که باید این فرماندار عزل شود بخاطر اینکه مشکلات زیادی دارد(البته آدم خوبیه اما به درد این کار نمیخورد) استاندار گفت چشم من ایشان را بر می دارم تلاش هم کرد ولی نشد‌. من خودم باز به آقای وزیر کشور توی فرودگاه گفتم آقای رحمانی فضلی اگر منو قبول دارید و به من اعتماد دارید این فرماندار را بردارید ایشان برای نظام هزینه دارد. من بهتون میگویم اگر شما جناحتون میخواهد رای بیاورد ایشان را بردارید تا رای بیاورید وگرنه ایشان بماند شما رای نمی آورید‌ و اگر هوشمند سیاسی هستید و میخواهید کارجناحی بکنید ایشان را بردارید به نفعتان هست. وزیر کشور حرف ما را شنید و رفت شاید که مایل بود ایشان را بردارد ولی فشار نماینده نگذاشت.

من از نماینده هم گلایه دارم نه از ایشان از تک تک اینچنین نماینده هایی.ما که وامدار نماینده نیستیم. نماینده نوکر مردم است باید بیاید یک مدیر یا یک فرمانداری را بگذارد که کارآمد باشد و مشکل مردم را حل کند. نه ما به هر قیمتی کسی را بگذاریم که بعد من را از توی صندوق رای در بیاورد.

آقای دکتر پوررشنو! اشکال کار اینجا بود وگرنه من خودم شاهد بودم که آقای استاندار تلاشش را کرد‌‌. البته اگر من جای این استاندار یا استاندارهای دیگری بودم قید این میز را میزدم و گفتم یا باید تصمیم من اجرایی شود یا من این میز را نمیخواهم. من این میز را برای چی میخواهم ؟ من این درجه را برای این میخواهم که به مردم خدمت کنم. اگر نتوانم به مردم خدمت کنم و تصمیمم بخاطرمسایل سیاسی روی هوا برود اصلا نه درجه میخواهم نه میز میخواهم و نه جایگاه.لیکن متاسفانه ما حاضر نیستیم که از این میزمون و درجه مون و جایگاهمون بگذریم.

راه برون رفت از وضعیت فعلی و پاسخگو کردن مسئولان مطالبه گری مشفقانه است.

گفتنی است سخنان سردارکشکولی درپاسخ به بخشی ازانتقادات سخنران این همایش دکترفیروزپوررشنو بودکه اظهارداشت :جناب آقای کشکولی ! براساس اخبار منتشر شده توسط هواشناسی خطر سیل جدی بود اما بالاترین نماینده دولت در شهرستان روز قبل سیل چادر و مکانی برای خطر احتمالی سیل برای اسکان مردم تدارک ندید و شب اول سیل که مسیر پل مسدود شد و سیل غرب شهر را فرا گرفت مردم نجیب و شریف پلدختر آواره کوه (تپه شهدای گمنام ) شدند البته بعضی از آنها که ماشین داشتند شب را داخل ماشین خودشون درمکانهای مرتفع سپری کردند اما سایرمردمی که خودرویی نداشتند در اون باران و سرما تا روز لرز میزدند گناه آنها چه بود؟ وقتی نفر اول و نمایندۀ عالی دولت در شهرستان نمیتوانند اینطوری جمع و جور کند وای به حال بقیه مردم.

جناب آقای کشکولی !بعنوان یک دانشگاهی می گویم  چرا به تمام ادارات و مدارس و .‌‌‌.‌.‌‌ که در معرض خطر سیل بودند دستور ندادندکه هرکدام طبقه بالا دارید اگر وسایلتون درطبقه همکف خیس شوند یا از بین بروند باید خودشان از جیبشان جایگزین نمایند چرا دستوری درکار نبود چرا تاوان اینها را باید جمهوری اسلامی پس بدهد چرا بی کفایتی بعضی مسئولان را باید تاوانش نظام پس بدهد.

عرضه نبود بگویند آقا وسایلتون را ببریدطبقه بالا قرار بدهید که خراب نشوند و ازبین نروندچرا همه مدارس با اینکه طبقه بالا داشتند اما پرونده های دانش آموزان در طبقه همکف مدارس ازبین رفتند ودور ریخته شدندچرا سیستم های کامپیوتری ازبین رفتندودور انداخته شدند؟فقط چون تلفات جانی نداشت می گوییم خدا روشکر. این چه مدیریت بحرانی است؟

چرا الان با اینکه مردم مشکل دارند بانکها دارندبه آنهایی که اقساطشون معوق هست فشار می آورند؟ بابا مردم زندگیشون از بین رفت. آنهایی هم که زندگیشون رو سیل نگرفته سایر عزیزان سیل زده مهمانشون هستند. البته یه دستوری صادر شداما دستور صوری که به درد نمیخورد.بپرسید الان چقدر پرونده داره اقامه دعوا می شود چقدر پرونده داره بررسی می شود اینها کجایشان مدیریت بحران است.

مدیریت بحران فقط اسمه؟ کدام یک ازسیلابهایی که درخرم آباد آمد بعنوان نفر اول ازدادستان استان از دادستان شهرستان خواستند که آقا بررسی کنید.بار اولی که درخرم آباد سیل آمد علتش افزایش باران بود یا نه دیواره رودخانه و پلی که به اشتباه ساخته شد. یک بررسی کنید یک تحقیقی بکنید.

می توانستندبه یک کارشناس رسمی دادگستری در این زمینه ابلاغ کنند یا اورامامور کنند آقا بررسی کن علت اینکه آب آمد و کل خیابان مطهری را فرا گرفت آیا مربوط به این دیواره های رودخانه و این پل جدیدی که زدند هست یا نیست آیا مقصر هستند یا نیستند مهندس مشاور آنرا بکشانید پای میز. چون قرار داد بستند و تعهد دارند.

هنوز کسی گیر داده به اینکه دیواره سد پلدختر که شکسته شد و آب افتاد پشت پل و وارد خیابان هفت تیر شد.

(بگذریم از اون ده الی بیست خانه ای که درابتدای شهر از ریشه کنده شدند) اما بقیه اش چی؟ دیواره ای که ساختند عرض آن نیم متر هم نبوده کجا پاسخ خواستند ازمسئول وقتش؟

دو تا مسئول اگر اینگونه محاکمه بشوند هرکسی جرات نمی کند مسئولیت بپذیرد چون میداند عوارض دارد میداند بعدها باید پاسخگو باشد.کدامیک از اینها محاکمه شدند؟

اینها چالش هستند و باید مطرح شوند اینها را باید ما می‌گفتیم ولی خدا رو شکر شما (سردارکشکولی) هم مطرح کردید.

کدام یک از این افراد محاکمه شدند؟ جالب اینست که هنوز این افراد دارند کار می کنند کدامش را ازش سوال کردید کدامشان را باز خواست کردید کدامشان را جابجا کردید البته صرفا جابجایی هم نه یک جور پاسخ دادن.

اگر هزینه پاسخگویی اینقدر پایین نباشد هر کسی زور نمی زند برای فلان پست، هزینه پاسخگویی که بالا باشد

منِ نوعی فلان پست را اگر بگیرم عوارضی که ایجاد کنم فردا باید بیایم پاسخگو باشم وگرنه باید محاکمه بشوم اینها کدامشان داره محاکمه می شود؟ هیچکدام. گاها دارند تشویقی هم میگیرند این چه مدیریتی است؟

جناب سردار کشکولی شما فرمودید در پلدختر مدیر مقتدری نبود که شماوبزرگانی مثل شماها و سرداران سرافرازی که از سراسرکشور مراجعه کردند یه جای خاصی مراجعه کنند و هدایت شده بیایند انجام بدهند، آنوقت داریم تعریف و تمجید هم می کنیم از همین مسئولین.

البته کسانی مثل حضرتعالی که فرمودید خیلی قبل از سیل به استانداری اعلام کردیداین همه نیروی بسیجی که ما داریم میتوانیم با شوق خودشان برای آموزش در اختیار شما قرار دهیم تا درموقع مشکل و ضرورت کمک نمایند باید دست چنین کسانی را بوسید. اما دست آنهایی که اجابت نمیکنند را باید چکار کنیم؟آنهایی که بی تفاوت هستند چی؟

این همه کمکهای مردمی که آمدندو بدون هماهنگی توزیع شدند وبعضی ها چند وسیله گرفتند ولی بعضیها ازشرمی که داشتندنتوانستند بروند و چیزی را بگیرند گناهشون چیه؟ گناهشون حجب و حیاشون است؟

گناهشون بی برنامگی هائی است که نتوانست بدست آنها برسانندواین شدکه بعد از دوسه روز اول سردار پاکپور(اگر اشتباه نکنم) فرمودند پلدختر مدیر ندارد. بعدش ما می آییم تشکر هم از این مدیران می کنیم.

اینها مسائلی هستند که باید مطرح بشوند من معتقدم همین الان آقای مرادپورمعاون استاندارکه درجمع ما هستند بیایند درحضور این جمع و در حضور سردار کشکولی پاسخگو باشند که این چه مدیریت بحرانی بود؟ چه در سطح استان و چه در سطح شهرستان؟

تمام ادارات و مدارس غرب شهر پلدختربا اینکه طبقه بالا داشتند وسایلشون در طبقه همکف از بین رفت. چرا تاوان سهل انگاری بعضی افراد را باید نظام جمهوری اسلامی پس بدهد.

عزل کنید ،جناب سردار حضرتعالی در ستاد بحران (شورای تامین ) استان مطرح کنید بخواهید از آقایان دولت. تجربه زلزله کرمانشاه را داشتیم تجربه سیل شمال را داشتیم ولی باز بی برنامگی بود و چند روز اول اصلا نمی دانستند به چه کسی باید کمک کنیم و به چه کسی نباید کمک کنیم. فکر کنم بعد از حدود یک هفته به خانوارهای سیل زده کد دادند. این چه مدیریت بحرانی است؟

من عذرخواهی می کنم اگر چنانچه به مذاق بعضی ها خوش نیامد و وقت عزیزان را گرفتم ،البته عیب ندارد بگذاربه مذاق بعضی ها خوش نیاید اما پاسخ بگیرید و ببینیم کسی که مسئولیت دارد پاسخگو می شود؟ محاکمه می شود؟ ونباید اینگونه بهش میدان بدهیم بلکه باید به هر کسی که کار بلدو متعهد هست مسئولیت داد

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظرات

 1. User Avatar
  • بسیجی
  • در تاریخ : 2 خرداد 1398 01:31
  احسنت بر سردار شجاع
 2. User Avatar
  • حمید عینی پور
  • در تاریخ : 31 اردیبهشت 1398 20:43
  سلام ..آفرین به غیرت وشرف شما اینجانب به عنوان یه فرهنگی بازنشسته وسیل زده به شما خداقوت میگوبیم چون حرف دل مارا زدی ..تشکر

نظر شما

 • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید