امروز : شنبه، 25 آبان 1398

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان مطرح کرد: همه چادرها در مناطق سیل‌زده جمع‌آوری می‌شود/ نارضایتی‌ها نسبت به تعیین حریم و بستر رودخانه / پرداخت‌ها بر اساس واجد شرایط بودن و تشکیل پرونده است و هیچ تبعیضی در این خصوص وجود ندارد.

تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1398, 10:45
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، مسعود رضایی در مورد نگرانی مردم از مشخص نشدن زمین مورد نیاز برای احداث واحد مسکونی اظهار داشت: زمین مورد نیاز جهت جایگزینی واحدهای تخریب یا واحدهایی که در حریم و بستر رودخانه قرار دارند توسط راه و شهرسازی تأمین و در اختیار بنیاد مسکن اصفهان قرار گرفته است که مشغول قرعه‌کشی و چیدمان قطعات هستند.

وی در ادامه افزود: آزمایش ژئوتکنیکی زمین برای بارگذاری نیز انجام شده است؛ موضوع دیگر اینکه معرفی افراد به شهرداری برای صدور پروانه و نظام‌مهندسی برای طراحی با توجه تفاهم‌نامه انجام‌گرفته برای واحدهای 100 متری رایگان است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان ادامه داد: در این میان با توجه به اینکه زمینی که در اختیار ما قرار گرفت کشاورزی بود، بنابراین منتظر هستیم تا محصول برداشت و بلافاصله کار بازسازی را شروع کنیم.

رضایی خاطرنشان کرد: در شهر معمولان نیز زمین مشخص‌شده و افراد برای طراحی و صدور پروانه معرفی شده‌اند، که تاکنون چند نفر نیز موفق به دریافت پروانه شده‌اند.

وی یادآور شد: در مورد پرداخت تعمیرات نیز کار شروع شده و افرادی که در چادرها سکونت دارند به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ یک دسته مالک بودند که در قالب اجاره‌بها و طبق مصوبه دولت 6 میلیون تومان مرحله اول را پرداخت کردیم.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان تصریح کرد: دسته دوم مستأجرانی هستند که واجد شرایط دریافت وام معیشتی بودند که شناسایی شده و در حال پرداخت هستند؛ دسته سوم افراد ناشناسی بوده که واجد شرایط نبودند.

وی تاکید کرد: حسب دستور مراجع قضایی قرار است همه چادرها و کمپ‌هایی که در پل‌دختر است جمع‌آوری شوند.

رضایی درباره برخی گلایه‌ها مبنی بر وجود تبعیض در پرداخت‌ها نیز توضیح داد: پرداخت‌ها بر اساس واجد شرایط بودن و تشکیل پرونده است و هیچ تبعیضی در این خصوص وجود ندارد.

وی در پایان صحبت‌های خود در خصوص برخی نارضایتی‌ها نسبت به تعیین حریم و بستر رودخانه گفت: تعیین حریم و بستر طبق قانون بر عهده آب منطقه‌ای است بنابراین نه ما و نه متقاضیان در این مورد نمی‌توانیم ورود پیدا کنیم/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=825

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود