‍ مدیرکل بهزیستی لرستان مطرح کرد: حضور دستگاه‌های اجرایی در مناطق سیل‌زده نیز ضروری است / ضرورت توسعه مهدکودک‌ها در مناطق سیل‌زده

تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1398, 17:18
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، فاطمه زهرا توکلی در دومین جلسه کارگروه تخصصی حمایت‌های اجتماعی، اظهار داشت: برخی مردم مناطق سیل‌زده ناراحت هستند چون فکر می‌کنند به‌اندازه کافی به آن‌ها توجه نشده است.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های خوبی به لحاظ معتمدین محلی و افراد ذی‌نفوذ در آنجا وجود دارد.

مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: همکاری دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد که کار این گروه‌ها آنجا تثبیت شود.

توکلی اضافه کرد: زمانی آنجا موفق خواهیم شد که در این مناطق بتوانیم کار را به مردم واگذار کنیم و آن‌ها را به روال طبیعی زندگی برگردانیم.

وی بیان کرد: بهزیستی برنامه‌ریزی کرده در راستای مداخلات اجتماعی روانی به‌عنوان عضو کارگروه حمایت از سلامت روانی یک پایگاه سلامت در مناطق سیل‌زده افتتاح کند.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: در صورت تأمین اعتبار تا چهار پایگاه آن را افزایش‌خواهیم داد.

توکلی یادآور شد: جلساتی نیز با گروه‌هایی که با کودکان کار می‌کردند برگزار شد و نظر بر این است که از موازی کاری اجتناب کنیم.

وی بیان کرد: طرح توسعه مهدکودک نیز در دستور کار است چون با توجه به اوقات فراغت بچه‌ها در تابستان حضور این پایگاه‌ها مهم است.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: حضور دستگاه‌های اجرایی در مناطق سیل‌زده نیز ضروری است تا زندگی مردم به حالت عادی برگردد.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه تنها آسیب، علیرغم تمام زحماتی که کشیده شده موازی کاری‌هاست، تصریح کرد: مداخلات اجتماعی از دغدغه‌های اصلی است که بعد از بحران با پیامدهای آن روبرو می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متعددی کار را انجام می‌دهند که امید می‌رود به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم.

مدیرکل بهزیستی لرستان اضافه کرد: نمایندگان ذی‌ربط یک پایگاه تشکیل دهند و از هر دستگاه یک نماینده در شهرستان جلسه‌ای را تشکیل و به یک برنامه‌ریزی برسند.

توکلی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی تعریف و شاخص‌های برنامه‌ریزی توسط دستگاه‌های اجرایی اعلام شود، ادامه داد: این اطلاعات در اختیار همان کمیته یا پایگاه قرار داده شود تا خدمات ارائه‌شده ثبت شوند.

مدیرکل بهزیستی لرستان یادآور شد: دستگاه‌هایی که در مناطق سیل‌زده هستند برنامه‌های عملیاتی تعریف کنند و ظرفیت‌هایی مانند اشتغال شناسایی شود.

توکلی اظهار کرد: تصمیم بر این گرفته‌شده که کمپ‌ها جمع‌آوری شوند و به نظر می‌آید نظر درستی باشد.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به توزیع وسایل نیز، افزود: تأخیری در این راستا صورت گرفته که باعث نارضایتی برخی خیرین شده و امید می‌رود دستگاه‌ها کار توزیع را شروع کنند.

توکلی در پایان خاطرنشان کرد: بانک اطلاعاتی درست‌شده از اینکه چه افرادی چه کمک‌هایی دریافت کرده‌اند. باید از ظرفیت خیرین در این راستا نیز استفاده شود/یافتهلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=822

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود