هشدار رئیس کل‌دادگستری به سنگ‌اندازان در مسیر تولیدکنندگان/ فعالیت برخی مسوولان اجرایی مصداق بارز اخلال در امنیت است

تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1398, 22:52
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جعفر بدری عصر امروز در جلسه سناد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد، بیان کرد: با همکاری خوب اناق بازرگانی خرم‌آباد تاکنون کارهای خوبی در این ستاد صورت گرفته و توانسته‌ایم در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی تصمیمات خوبی اتخذ کنیم. 

وی افزود: البته برخی از مشکلات تولیدکنندگان مربوط به مسایل کلان کشور است و آن چیزی که در استان در اختیار ماست مدیریت و پشتیبانی بوده تا موانع برداشته شوند.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: امسال سال رونق تولید نام‌گذاری شده و همه دستگاه ها باید در این راستا پشتیبانی کنند و اکنون وقت اعمال فشار بر واحدهای تولیدی نیست.

وی خاطرنشان کرد: بانکها باید از واحدهای فعال پشتیبانی کرده و ملاحظات شرایط فعلی را در نظر گیرند و عجله‌ای برای وصول مطالبات خودشان در شرایط کنونی نداشته باشند، چرا که اکنون در شرایط حساس اقتصادی هستیم و در نتیجه باید از تمام توان خود در جهت حمایت از تولیدکنندگان گام برداریم.

بدری با بیان اینکه حمایت ویژه از تولیدکنندگان مورد تاکید رئیس دستگاه قضایی است، عنوان کرد: در استان نشانه‌هایی می‌بینیم که عده‌ای بواسطه مسائل شخصی، منفعت طلبی و یا زیاده خواهی کارشکنی می‌کنند و به روند تولید فشار می‌آورند. 

وی ضمن هشدار به اخلال‌گران در کار تولیدکنندگان، بیان کرد: استان در حال معرفی است تا سرمایه‌گذار جذب شود؛ لذا نباید اجازه دهبم که بواسطه جریان سیاسی دعوای جناحی و اختلاف شخصی در این کار خللی ایجاد شود.

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: برخی از اقدامات مسوولان اجرایی را مصداق بارز اخلال در امنیت می‌دانیم و اگر لازم باشد برای آنها پرونده ایجاد خواهیم کرد. 

وی تاکید کرد: کسی که بخواهد فعالیت واحدهای تولیدی و یا کسانی که از واحدهای تولیدی را پشتیباتی را حمایت می‌کنند مورد هجمه و فشار قرار دهد و در کار آنها خللی وارد کند را مصداق اخلال در امنیت می‌دانیم. 

بدری با بیان اینکه برخی در روند تولید استان فضاسازی می‌کنند، گفت: برخی از این افراد بومی استان هستند و این در حالی بوده وقتی که لرستان با مشکلات اقتصادی مواجه است و باید کمک کرد تا این تولید رونق یابد.

وی در ادامه عنوان کرد: اجراییه‌ های ثبتی نباید باعث فشار بر فعالان اقتصادی شود. 

رییس کل دادگستری لرستان در ارتباط با معوقات تسهیلات بانکی نیز بیان کرد: اگر کسی تعویق در پرداخت تسهیلات دارد بر اساس قانون راه‌هایی وجود دارد که از آنها حمایت کرد و راهکارهای قانونی را در این زمینه باید اجرا کنیم و نباید در این زمینه فشار وارد شود. 

وی با بیان اینکه شاهد تزلزل در قوانین هستیم، تصریح کرد: در شرایط فعلی باید اجرای بسته‌های حمایتی را برای تولیدکنندگان داشته باشیم و دستورالعمل‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرد که مشکلی برای فعالیت تولیدکنندگان ایجاد نشود.

بدری با انتقاد از عملی نشدن دستورالعمل‌ها، اظهار داشت: وعده‌های دولت در حد صدور دستوراععمل بوده و اجرایی نشده است؛ واحدهایی که در جریان سیل آسیب دیده‌اند باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: باید مخصوصا در رابطه با مناطق سیل زده کارهای فوق العاده‌ای صورت گیرد تا شرایط برای حمایت از فعالان اقتصادی تولیدکنندگان مهیا شود/فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=814

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود