مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان مطرح کرد: محدودیتی در پرداخت بیمه بیکاری به کارگران سیل زده نداریم/ در حال حاضر 250 کارگر آسیب دیده از سیل در پلدختر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند

تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1398, 21:46
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیور، علی آشتاب عصر امروز در جلسه ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که در اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد، عنوان کرد: وزارت کار با حفظ معیشت کارگران در مناطق سیل زده، موضوع بیمه بیکاری را دنبال کرد و از همان روزهای اول پس از سیل با حذف مراحل اداری کار را شروع کردیم.

وی افزود: در حال حاضر 250 کارگر آسیب دیده از سیل در پلدختر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: هر واحد تجاری و صنفی که دارای مشکل شده می‌تواند اقدام کند تا بیمه بیکاری به افرادی که برایشان مشکل ایجاد شده است، پرداخت شود.

وی بیان داشت: اعتقاد داریم اگر بحث ساخت و ساز و هر کاری در شهرستان پلدختر قرار است انجام شود، باید از ظرفیت‌های نیروی کاری منطقه استفاده شده و در این راستا وزارت کار حقوق 100 روز کارگران را در منطقه سیل زده تقبل می‌کند.

آشتاب در ارتباط با پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده استان نیز اظهار کرد: برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی نیازسنجی‌ها و برنامه‌زیری صورت گرفته است.

وی در خصوص تسهیلات روستایی نیز عنوان کرد: علاوه بر سهم ابلاغی قبلی برای استان لرستان در این زمینه، 150 میلیارد تومان دیگر برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شده است/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=813

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود