نماینده ولی‌فقیه در لرستان در جلسه شورای زکات استان مطرح کرد: اولویت مصرف زکات با سیل‌زدگان است/ انتقاد از برخی نابسامانی‌ها در توزیع اقلام به سیل‌زدگان

تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1398, 14:24
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جلسه شورای زکات لرستان با اشاره به رشد پرداخت زکات در استان اظهار کرد: این مهم محصول عواملی از جمله اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت اعضاء ستاد زکات استان دیگر مؤلفه مؤثر در رشد پرداخت زکات بود، همچنان‌که سال گذشته تلاش گسترده‌ای از سوی اعضاء برای ترغیب کشاورزان جهت پرداخت زکات صورت گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان نظم و هماهنگی در دریافت زکات و شفاف‌سازی مصرف آن را دیگر عامل رشد زکات استان خواند و افزود: با توجه به قرار گرفتن در فصل برداشت محصول، کمیته‌های جمع‌آوری زکات و اطلاع رسانی فعالیت خود را افزایش دهند.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به خسارات سیل اخیر به زیربخش‌های مختلف کشاورزی لرستان بیان داشت: امسال اولویت مصرف زکات برای سیل‌زدگان است، بنابراین افراد می‌توانند زکات خود را برای این گروه آسیب‌دیده و به ویژه کشاورزان اختصاص دهند.

وی ادامه داد: مشوق‌ها را بایستی در زمینه زکات دنبال کنیم، به‌نحوی‌که کمک‌هایی از ستاد زکات استان و استانداری به صورت مشارکتی برای سیل‌زدگان اختصاص داده شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در خصوص زکات فطره نیز اظهار داشت: چند سالی است که جمع‌آوری زکات فطره به صورت متمرکز انجام و متناسب با نیازمندان و محدوده مورد حمایت توزیع می‌شد، امسال نیز این مهم همچون سال‌های اخیر انجام خواهد شد.

آیت‌الله میرعمادی همچنین با انتقاد از برخی نابسامانی‌ها در نحوه توزیع اقلام امدادی و غذایی در بین سیل زدگان، این موضوع را موجب ناامید شدن و گلایه‌مندی مردم خواند و خواستار تکرار نشدن این نابسامانی‌ها در خصوص زکات فطره شد/فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=803

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود