استاندار لرستان مطرح کرد: لرستان در حوزه سرمایه‌گذاری‌های دولتی پس‌رفت کرده است/ دولت به همه تعهدات خود در قبال مردم پایبند بوده و در کنار سیل‌زدگان است

تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1398, 22:53
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی عصر امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور وزیر صمت اظهار کرد: متاسفانه باید گفت که لرستان در حوزه سرمایه‌گذاری‌های دولتی دچار پس‌رفت شده و این توجه ویژه دولتمردان را می‌طلبد.

وی عنوان کرد: با توجه به سرانه پایین در آمده در لرستان توان سرمایه گذاری داخلی در این استان بسیار محدود است، از سویی مشوق‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذارانی از دیگر مناطق کشور در این استان دیده نشده است.

استاندار لرستان با تأکید بر ضرورت بسترسازی و تعیین ابزارهای مشوق برای گرایش و حضور سرمایه گذاران در این استان، بیان کرد: از سویی دولت نیز باید سرمایه‌گذاری‌های دولتی در این استان کمتر برخوردار را تقویت کرده و بهبود بخشد.

خادمی تصریح کرد: از سویی در توزیع اعتبارات متمرکز اعم از اعتبارات عمرانی، تسهیلات، اعتبارات رونق تولید و تبصره ۱۸ باید توجه ویژه‌ای به مناطق سیل‌زده به ویژه لرستان داشت.

وی افزود: در شرایطی که جدای از خسارات زیربنایی، روبنایی و مردمی، آثار اشتغال از دست رفته ناشی از سیل به مرور در لرستان در حال نمود است، باید با نگاه و توجه ویژه‌ای به این استان مساعدت کرد.

استاندار لرستان در خصوص حضور وزیر صمت گفت: نباید از یک جلسه انتظار حل همه مشکلات را داشت، البته قطعاً حضور وزیر و برگزاری جلسه با تولیدکنندگان علاوه بر برداشت‌های عمومی که می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های کلی موثر باشد، می‌تواند بستر را برای اتخاذ تصمیمات ویژه برای لرستان مهیا کند.

خادمی با اشاره به بلاتکلیفی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد، گفت: در گذشته وعده‌هایی مبنی بر کمک به ایجاد و راه‌اندازی این منطقه ویژه داده شده بود که تاکنون به نتیجه نرسیده و انتظار می‌رود به منشور تحقق این مهم مساعدت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان بیان کرد: پرداخت تسهیلات معیشتی آغاز شده و از سویی موضوع اختصاص زمین برای روستاهایی که نیازمند جابجایی هستند، در حال انجام است.

استاندار لرستان با اشاره به برقراری آب، برق، گاز و راه روستایی در مناطق سیل‌زده، تاکید کرد: دولت به همه تعهدات خود در قبال مردم پایبند بوده و در کنار سیل‌زدگان است/فارس


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=800

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود