استاندار لرستان مطرح کرد: بازسازی لرستان نیازمند یاری همه افراد است/ برای رفع خسارات سیل نیازمند اختصاص منابع ملی هستیم

تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1398, 15:41
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی در مراسم افتتاح ساختمان جدید شیلات استان که با حضور رئیس سازمان شیلات ایران برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه شیلات استان تلاش‌های خوب و ارزنده‌ای در این حوزه انجام داده و لرستان اکنون دارای جایگاه خوبی در بخش آبزی پروری است.

وی با اشاره به اینکه لرستان از یک سیل مهیب و ویرانگر مجروح شده است، بیان کرد: این سیل خیلی از داشته‌های استان را از بین برد و به اقتصاد لرستان، خانوارها و مردم لطمات جدی وارد آورده است.

 استاندار لرستان تصریح کرد: به حوزه کشاورزی و شیلات در این سیل ضربه جدی وارد شد و با توجه به اینکه مراکز جمعیتی، تأسیسات و پروژه‌های کشاورزی در کنار رودخانه‌ها بودند از بین رفتند.

 وی طغیان رودخانه کشکان را بی سابقه برشمرد و افزود: در محاسبات علمی دوره بازگشت آن به هزار سال رسیده و احتمال چنین سیل یک هزارم است.

 دکتر خادمی با بیان اینکه بازسازی و رساندن لرستان به مرحله قبل نیاز مساعدت همه عزیزان به خصوص استان‌های معین است، گفت: سعی شده در کوتاه مدت مشکلات جدی رفع شود اما طی بلند مدت کار زیاد است.

مقام عالی رتبه استان بر لزوم رفع مشکلات حوزه کشاورزی تاکید کرد و افزود: برای رفع خسارات سیل نیازمند اختصاص منابع ملی در این زمینه هستیم.

وی ادامه داد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده تسهیلات خوبی برای حوزه کشاورزی منظور شده اما جبران خسارات به این بزرگی  طبیعتا از عهده دولت به تنهایی خارج است.

استاندار لرستان گفت: بازنگری مهندسی در حوزه شیلات و دیگر بخش‌های استان فرصت بزرگی است تا بتوانیم مزارع و تاسیسات را از بستر رودخانه‌ها دور کنیم/ روابط عمومی استانداری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=793

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود