رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مطرح کرد: ساخت ۱۷۰هزار خانه سهم بنیاد مسکن در مناطق سیل زده/ اسکان موقت مردم در مناطق سیل زده فقط تا دوماه است و باید به فکر اسکان شان باشیم.

تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1398, 18:35
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست بررسی روند بازسازی مناطق اسیب دیده از سیل اظهار کرد: ما 17 هزار خانه را تعمیر و احداث خواهیم کرد که صد هزار خانه برای خانه های تعمیری و هفتاد هزار برای احداث خانه خواهد بود.

وی افزود: اسکان موقت مردم در مناطق سیل زده فقط تا دوماه است و باید به فکر اسکان شان باشیم.

تابش اظهار کرد: برنامه‌های بنیاد مسکن آغاز شده است و از آنجا که زمان اسکان موقت تنها دو ماه است چرا که اسکان موقت شرایط بسیار سختی دارد به همین دلیل باید پس از این زمان به فکر اسکان ثابت مردمان مناطق آسیب دیده باشیم. 

وی افزود: باید براورد خسارت را از حدس و گمان به یک شرایط بهتر تبدیل کنیم. ما تقریبا آخرین مرحله را در حال گذراندن هستیم و از 117 زهار واحد خسارت دیده 98 هزار واحد را وارد سیستم کرده‌ایم. 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: 213 شهرستان، 273 شهر و 5148 روستا آسیب دیده است. همچنین 1289 واحد مسکونی شهری و 53 هزار و 276 واحد روستایی در حال احداث داریم که جمعا 65 هزار و 365مجموع واحدهای مسکونی احداثی است. 

تابش تصریح کرد: تعداد واحدهای تجاری آسیب دیده 114 هزار و 305 واحد است همچنین کل واحدهای آسیب‌دیده 179 هزار و 670 واحد است و تعداد واحدهای مسکونی - معیشتی 124 هزا رو 225 واحد است. 

وی بیان کرد: یازدهم فروردین ماه امسال مصوبه‌ای برای 29 هزار واحد دریافت کردیم که بر این اساس 938 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات و 321 میلیارد تومان برای اعتبارات خواهد بود. 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: 50 درصد تخصیص بلاعوض را پرداخت کرده‌ایم. تسهیلات به بانک‌ها ابلاغ شد و پس از ابلاغ به بانک‌های عامل ارسال شد و از امروز این ابلاغ‌ها عملیاتی شده و بانک‌ها در حال پرداخت هستند. 

وی افزود: دومین مصوبه را تهیه و به امضای آ‌قای وزیر کشور و رئیس‌جمهور رساندیم و درنهایت به هیات دولت تقدیم کردیم که تا کنون این مصوبه تصویب نشده است. بر مبنای این مصوبه درخواست 6 هزار میلیارد تومان را برای تسهیلات و 2 هزار میلیارد تومان کمک‌های بلاعوض است/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=791

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود