جانشین قرارگاه فرهنگی حضرت صاحب‌الامر(عج) لرستان خبر داد: طراحی نرم‌افزار برای رصد بحران پلدختر/ تهیه برنامه توزیع دقیق در مناطق سیل‌زده

تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1398, 14:33
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، میلاد احسانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد ساماندهی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در لرستان در مواقع بحران تلاش خود را بر این می‌گذارد که افرادی که به‌نوعی با ستاد در ارتباط هستند را در شهرستان‌های مختلف فراخوان کند و آن‌ها نیز برای رفع مشکلات مردم در مناطق بحران حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: ما از روز 14 فروررین به‌بعد در منطقه حضور پیدا کردیم و اولین اقدام ما فراهم‌کردن دو فضای اسکان برای نیروهای جهادی‌ای که خودجوش و نه به‌دستور و یا حکمی از سراسر کشور در منطقه حاضر شده‌بودند، بود.

جانشین قرارگاه فرهنگی حضرت صاحب‌الامر(عج) استان لرستان عنوان کرد: در روزهای ابتدایی پس از سیل روزانه حدود هزار نفر را هر صبح در مناطق سیل‌زده مستقر می‌کردیم، آ‌ن‌ها تلاشی مثال‌زدنی داشتند و در این مناطق تک‌تک خانه‌های مردم را گِل‌روبی کردند؛ ما فقط خادم بودیم تا نیروهای جهادی بتوانند برای خدمت مشغول شوند.

وی بیان کرد: نیروهای جهادی علاوه بر شهر پلدختر چهار روز هم در روستای چم‌مهر فعالیت کردند، فعالیت دیگر ما نگهداری، توزیع اقلام و مواد غذایی ارسالی از طریق خیرین و دولت بود.

احسانی گفت: تلاش برای اینکه اقلام به‌دست مردم سیل‌زده برسد کار سختی بود چون رصد درستی از مشکلات و نیازهای مردم وجود نداشت، به‌همین دلیل یک گروه حدود 50 نفره با یک نرم‌افزار کاملاً طراحی‌شده به‌همت نیروهای جهادی قم و تهران فضای میدانی بحران را رصد کردند.

جانشین قرارگاه فرهنگی حضرت صاحب‌الامر(عج) استان لرستان خاطرناشن کرد: نیروهای جهادی با نرم‌افزار طراحی‌شده در حال حاضر و به‌صورت خانه‌به‌خانه حدود 2هزار خانه با حدود 60 پارامتر و گذاره در آن را رصد و شناسایی می‌کنند تا در روزهای آینده یک نظام توزیع کاملاً متناسب با نیاز مردم و نه پراکنده تهیه شود/تسنیم


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=790

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود