تازه ها
امروز : سه شنبه، 30 مهر 1398

پدر بلوط ایران مطرح کرد: جبران خسارات سیل با عزم همگانی/ مردم در طرح "جهاد همبستگی ملی" مشارکت کنند

تاریخ انتشار : 3 اردیبهشت 1398, 11:12
  • +1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، مظفر افشار با اشاره به نتیجه بخش بودن طرح جهاد همبستگی ملی، اظهار داشت: همانطور که در فاز اول پس از بحران سیل کمک و مشارکت مردم در تامین آذوقه و مایحتاج دیگر از جمله اقلام بهداشتی و چادر جواب داد، پای کار بودن همه اقشار در ساخت خانه و تامین وسایل خانگی نیز بدون شک تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در بحران سیل فروردین ماه نقش مردم در رفع مشکلات مشهود بود، بنابراین در این شرایط نیز طرح‌هایی همچون طرح جهاد همبستگی بسیار مهم است.

این فعال محیط زیست همچنین بر نقش سازمان‌های مردم نهاد در اجرای هرچه بهتر طرح جهاد همبستگی تاکید و تصریح کرد: این سازمان‌ها با کمک مساجد می‌توانند در جمع آوری کمک‌های مردمی و اطلاع رسانی نقش مهمی ایفا کنند.

افشار اظهار کرد: مساجد به عنوان پایگاه‌های مردمی می‌توانند کمک‌های شایان توجهی در ساخت منازل برای افراد آسیب دیده داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هر شخصی حتی می‌تواند هزینه ساخت یک پنجره را پرداخت کند، افزود: برای ساخت منازل در مناطق سیل زده نیازمند جهاد همگانی هستیم.

فعال محیط زیست تاکید کرد: با توجه به گرمی هوا در پل‌دختر و معمولان سکونت در چادر و کانکس جواب نمی‌دهد، از طرفی تامین نیازهای سرمایشی در شرایط فعلی بسیار حائز اهمیت است.

افشار عنوان کرد: از همه مردم انتظار می‌رود در اجرای طرح جهاد همبستگی به عنوان یک طرح ملی حضور فعالی داشته باشند، زیرا تجربه نشان داده هر کجا که مردم پای کار بوده‌اند کارها نتیجه مطلوب داشته است.

وی در پایان یادآور شد: واقعیت این است که دولت به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات را برطرف کند/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=789

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود