استاندار لرستان خبر داد: ساخت جاده خرم‌آباد- پلدختر به روش استاندارد در دستور کار است/ جاده قدیم خرم آباد، پلدختر هرگز حذف نمی‌شود

تاریخ انتشار : 28 فروردین 1398, 18:54
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در حادثه سیل اخیر در همه جوانب چه در زمینه پاکسازی شهری و چه در بحث ارتباطات جاده‌ای شهرها و روستاها انصافا با همه قدرت و قوا آمدند و در استان کمک کردند تشکر می‌کنیم.

وی ضمن قدردانی از مجموعه نیروی زمینی و مهندسی سپاه، قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و نیروهای جهادی افزود: یکی از محورهایی که خسارت جدی در سیل اخیر به آن وارد شد جاده خرم‌آباد- پلدختر بود  که واقعا در برخی از نقاط طوری دچار مشکل شده که مجبوریم تونل ایجاد و تغییر مسیر ایجاد کنیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: ممکن است در برخی نقاط جاده خرم‌آباد- پلدختر تونل‌هایی هم لازم و ایجاد شود که اکنون نیز برای این کار داریم با سپاه و قرارگاه مذاکره می‌کنیم.

 وی بیان کرد: بازگشایی مسیر خرم‌آباد- پلدختر از ابتدا در دستور کار قرار گرفت، شاید در صدها نقطه این مسیر دچار مشکل شده بود که اکیپ‌های مختلف در جاهای مختلف شروع  به کار کردند و از پلدختر به سمت خرم‌آباد کار انجام شد.

خادمی گفت: یک قسمت کاملا مشکل دار و سخت (در مسیر روستای چم حیدر) از مسیر خرم‌آباد- پلدختر باقی مانده بود که بحث این بود بتوانیم باز کنیم که خوشبختانه با تلاش سپاه این قسمت بازگشایی شد و اکنون دسترسی به پلدختر را از سمت خرم‌آباد داریم.

وی تصریح کرد: سه محور دسترسی برای پلدختر داریم یکی از طریق آزاد راه پل زال خرم‌آباد، یک مسیر از جاده نفتی دهلیج و یکی جاده قدیم است اما هیچ کدام از این جاده‌ها متناسب با استاندارد و کار اصلی باشد نیست و این بازگشایی را در این حد اینکه بتوانیم خدمات رسانی انجام دهیم و مردم ساخت منازل خود را شروع کنند مد نظر قرار دادیم.

استاندار لرستان گفت: موضوع ساخت جاده خرم‌آباد- پلدختر به روش استاندارد و ایجاد تغییرات لازم حتما در دستور کار است و به مردم و روستاهای حاشیه اعلام می‌کنیم به هیچ وجه حذف این جاده مطرح نیست چرا که این جاده تاریخی و گردشگری است و آن را با استانداردسازی و با عبور از جاهای مطمئن حفظ خواهیم کرد/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=777

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود