امروز : شنبه، 25 آبان 1398

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه خبر داد: شهرستان پلدختر نیازمند برنامه‌ریزی پساسیل و رفع محرومیت است/ همه ما در زمان جنگ خاطره عبور از پلدختر را داشته‌ایم و محبت مردم، شهدا و فداکاری‌های زمان دفاع مقدس فراموش نمی‌شود

تاریخ انتشار : 23 فروردین 1398, 11:26
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، حجت‌الاسلام حاج علی اکبری امشب در مراسم معارفه امام‌جمعه جدید پلدختر اظهار داشت: شورای سیاست‌گذاری در یک برنامه فوق‌العاده به‌دلیل اینکه حادثه سیل در ایام تعطیلات نوروز اتفاق افتاده‌بود تصمیم گرفت که در شهرستان پلدختر امام‌جمعه جدید را معرفی کنیم.

وی افزود: حجت‌الاسلام موسوی در معمولان بحمدالله خیلی خوب عمل کرد، ما تصمیم گرفتیم که فرزند پلدختر را به شهرش برگردانیم و این فرصتی است تا ان‌شاءالله این شهرستان از حضور او بهره‌مند شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه عنوان کرد: ما تصمیم‌هایمان در شورا تحت‌تأثیر مسائل پیرامونی نیست، این‌گونه که نمی‌شود کار را اداره کرد، تصمیمات براساس اشراف، شناخت و معمولاً با بررسی‌هایی‌ست که خود نهاد نمازجمعه با امکان ویژه‌ای که دارد تصمیات را می‌گیرد و با مسئولان لرستان هماهنگی انجام و این تصمیم گرفته شد.

وی بیان کرد: طبیعی بود که نمی‌توانستیم معمولان را حتی برای یک روز بدون امام‌جمعه بگذاریم برای معمولان نیز یک امام‌جمعه باصفا، باانگیزه و با روحیه جهادی انتخاب شد، این یک نوع انتخاب خاصی بود و در وسط معرکه شناسایی، تشخیص و تصمیم انجام شد، ان‌شاءالله این تصمیم به لطف خدا مبارک باشد.

اکبری گفت: حضور امام‌جمعه جدید پلدختر در مقطعی است که به‌همراه یک شرایط ویژه در این شهرستان است، پلدختر جزء شهرهایی بوده که نسبت به کشور حق دارد، بعضی شهرها به‌دلیل جایگاه و شرایط خاصی که داشته‌اند یک نوع حق عمومی به کشور دارند، کل استان لرستان این خصوصیات را دارد و برخی شهرستان‌ها نیز در این زمینه خاص هستند. ما هم در زمان جنگ خاطره عبور از پلدختر را داشته‌ایم و محبت مردم، شهدا و فداکاری‌های زمان دفاع مقدس فراموش نمی‌شود، حالا در این استان و این شهرستان امتحان سیلاب رخ داده‌است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه خاطرنشان کرد: امتحان‌های سخت برای مردمان بزرگ است، هرچه افراد در مراتب قرب الهی بالاتر باشند امتحان‌ها متوجه آنها می‌شود، خوزستان همیشه پشتوانه امنیت ما بوده و در معرض امتحان‌های سختی هستند، هنوز هم در این استان امتحانات و شرایط دشوار ادامه دارد، ان‌شاءالله خداوند اهواز و شهرهای منطقه را نجات بدهد.

اکبری اظهار داشت: شهرستان پلدختر نیازمند یک برنامه‌ریزی متفاوت برای اعتلای فرهنگی، دینی و سازماندهی اجتماعی، کاهش آلام و مصیبت‌ها، رفع و رجوع مسائل پساسیل است، این‌ها نیاز به طراحی دارد و فقط مشتمل مسئله ساخت‌وساز که یک بخش بسیار مهم است نیست.

وی افزود: در هیچ‌جای دنیا دیده نمی‌شود اگر در جایی اتفاقی رخ داد همه مردم کشور احساس‌وظیفه کنند و همه مسئولان در همه سطوح حضور داشته باشند، این یک پدیده‌ای‌ست که از برکت انقلاب اسلامی نصیب ما شده و حاصل تربیت دفاع‌مقدس و اربیت امام خمینی(ره) است، مرحله اول به‌نظرم تحت امدادهای غیبی خوب اداره شده و ما به مردم، مسئولان، نهادهای استان لرستان و شهرستان پلدختر تبریک می‌گوییم که در این مرحله خوش درخشیدند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه عنوان کرد: هیچ‌کس باورش نمی‌شود یک اتفاقی(سیلاب) با این شدت از جهت انسانی تلفات نداشته باشد، این اتفاق بزرگی بوده و می‌شود آن را ثبت جهانی کرد، ظرفیت ثبت جهانی دارد.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها برای سیل اخیر هزاران کشته و تلفات پیش‌بینی کرده‌بودند، بحمدالله با تدابیر و تحت عنایت خاص اهل‌بیت(علیهماالسلام)و امام زمان(عج) در پلدختر تلفات جانی نداشتیم و این تلفات در استان لرستان بسیار کم بوده‌است، در مناطق آسیب‌دیده کشور که خیلی وسیع است ما کم‌ترین تعداد آسیب را داشته‌ایم. ممکن بود آنچه تلفات جانی در کل کشور اتفاق افتاده تنها مرتبط با یک روستا باشد.

اکبری گفت: ان‌شاءالله مراحل پاک‌سازی و لایروبی با همین سرعت، برقراری اتصالات و کارهای فوری انجام می‌شود و بعد نیز سازندگی باسرعت و کیفیت پیگیری تا این شهرستان بهتر و محکم‌تر از قبل با رعایت اصول ساخته شود، ما به عنایت الهی امیدواریم در فرایند اتفاق خوب سهیم باشیم و آن روزهای شیرین را هم در کنار مردم پلدختر شاهد باشیم.

وی افزود: مسئله سازندگی روحی، روانی و عاطفی مردم یک کار بسیار بزرگ و نیازمند برنامه‌ریزی و تدابیر به‌ویژه با حضور روحانیون، معلمان، دانشگاهیان، اهل فکر و اهل فضل است، این‌گونه اتفاقات به کودکان، نوجوانان و دختران ضربه‌ای شوک‌آور می‌زند و عوارض فکری، روحی و روانی گاهی تا مدت‌ها و بعدها پیدا می‌شود، بیش‌تر باید مراقب کودکان بود و نباید از وضعیت آنان غفلت کنیم/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=765

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود