نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان مطرح کرد: لزوم سد سازی در لرستان/ اعتبار ویژه‌ برای مقابله با سیلاب تخصیص یابد

تاریخ انتشار : 22 فروردین 1398, 20:45
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، آیت‌الله سید احمد میرعمادی عصر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: در سیلاب اخیر مجموعه‌های تحت وزارت نیرو در استان لرستان باوجود نداشتن امکانات و تجهیزات، بسیار تلاش کردند و از استان‌ها تجهیزات به کمک لرستان آمد که در طول تاریخ سیل ندیده است و این‌گونه تجهیزات در استان لرستان که سیل‌خیز است وجود ندارد.

وی افزود: تفاوتی در حرف مردم و بعضی مسئولان دیده می‌شود به‌عنوان نمونه مردم 11روستای محاصره در آب سیمره می‌گویند ما نمی‌خواهیم سربار جامعه باشیم تا الآن تولیدگر بودیم اما مسئولان می‌گویند سربار باشید و در چه نقطه‌ای زندگی کنید و یا اینکه مردم می‌گویند ما می‌خواهیم زندگی عزتمندانهای داشته باشیم ولی مسئولان می‌گویند چگونه زندگی کنید

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: مردم می‌گویند در سیل به دلیل اینکه به حریم رودخانه تجاوز کرده‌ایم و یا درختان را قطع کرده‌ایم ما را مقصر می‌دانید، قبول اما چرا از ضعف کارشناسی و بعضی دستگاه‌های اجرایی را نمی‌گویید.

وی بیان کرد: مشکل عمده استان لرستان این است که مردم می‌گویند تولید آب با لرستان است ولی لرستان بهره‌ای از آب نبرده است نه در ذخیره‌سازی و نه در استفاده جهت کشاورزی، چراکه سد خوبی ندارد و درزمینهٔ کشاورزی تخصیص آب ندارد، این موضوع باید یک‌بار برای همیشه حل شود.

میرعمادی تصریح کرد: از وزیر نیرو انتظار داریم در جلسه هیئت دولت مطرح کنند که امروز نقش سد سیمره نجات‌بخش استان خوزستان است و تصمیم گرفته شود که چنین سدی برای استان لرستان احداث شود و مردم استفاده کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه گفته می‌شود دوره خشک‌سالی تمام‌شده و از این به بعد شاهد بارندگی هستیم این موضوع آمادگی و اعتبار ویژه‌ای می‌خواهد/تسنیم


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=764

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود