امروز: دوشنبه، 8 خرداد 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » وزیر نیرو مطرح کرد: لزوم تقویت نگاه کارشناسانه در سطح ملی/ برای کنترل سیل، سدهایی در استان‌های با پتانسیل ساخته می‌شود.

وزیر نیرو مطرح کرد:

وزیر نیرو مطرح کرد: لزوم تقویت نگاه کارشناسانه در سطح ملی/ برای کنترل سیل، سدهایی در استان‌های با پتانسیل ساخته می‌شود.

کد خبر: 763
  • 1
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، دکتر رضا اردکانیان در جلسه ستاد بحران استان با بیان اینکه هدف از سفر به لرستان ابراز همدردی با مردم حادثه دیده سیل اخیر و  بررسی خسارت‌ها بوده است، اظهار کرد: مشاهدات امروز به صورت یک گزارش طی جلسه روز یکشنبه هفته آینده هیئت دولت ارائه خواهد شد. 

وی در ادامه افزود: ما نوید بهبود شرایط در آینده را می‌دهیم و مسائل را از مسیر صحیح خود دنبال می‌کنیم.
  
دکتر اردکانیان با بیان اینکه سیل در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: از خسارات وارد شده مستندسازی کردیم و قطعا بعد از عبور موضوع سیل، گزارش عملکرد کشور در این باره شاخص خواهد بود.
  
وی گفت: یک دهه در خشکسالی بودیم همچنین سال گذشته ۳۴۰ شهر تحت تنش کم‌آبی قرار داشتند و ۱۵۰ تالاب آب ندیده بود.
  
وزیر نیرو بیان کرد: به برکت بارش‌های اخیر این مسائل رفع شده و البته خساراتی نیز وارد آمده که تمام کشور برای جبران آن مشارکت دارند.
  
دکتر اردکانیان مطرح کرد: دولت قویا معتقد به این موضوع است و هم‌اکنون تشکیل کمیته ملی جدای از سازمان‌های دولتی داریم که این موضوع را آسیب‌شناسی می‌کنند و با بررسی خود درس‌هایی برای آینده خواهیم گرفت.
  
وی با بیان اینکه به بحث بازنگری تخصیص آب نیز خواهیم پرداخت، افزود: همچنین برای کنترل سیل، سدهایی در استان‌های با پتانسیل ساخته می‌شود.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه نگاه کارشناسانه در سطح ملی باید تقویت شود، ادامه داد: نتیجه این کار دیده شدن منافع استان‌ها و سایر مناطق است.
  
اردکانیان با اشاره به اینکه بحث مدیریت آب در هیچ جای دنیا به سامان نرسیده است، ادامه داد: مردم در معرض سیل و شاهدان، کارگزاران و مدیران، مراجع رسمی ناظر بر عملکرد، دشمنان نظام و حتی ایرانیان علاقه‌مند به کشور که در خارج هستند همگی منتظرند تا ببینند در این رابطه چه عملکردی داریم.
  
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در جهت هم‌افزایی نیروی خود باید تلاش کنیم، اضافه کرد: هم‌اکنون وزارت نیرو به صورت جدی متمرکز بر رفع بحران و امدادرسانی است و بعد از آن احداث دیواره حفاظتی، تخصیص‌ها، جبران خسارات و دیگر موضوعات را دنبال خواهد کرد/ روابط عمومی استانداری لرستان

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید