وزیر جهاد کشاورزی در سفر به لرستان و بازدید از مناطق سیل زده پلدختر مطرح کرد: پرداخت غرامت به کشاورزان مناطق سیل زده آغاز شد/ خسارت کشاورزانی که بیمه نیستند نیز جبران می شود

تاریخ انتشار : 21 فروردین 1398, 18:51
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، محمود حجتی ظهر چهارشنبه در سفر به لرستان و بازدید از مناطق سیل زده پلدختر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سیل اخیر در برخی از استانها از جمله لرستان خسارت های سنگینی را بر جای گذاشته که پرداخت غرامت به کشاورزان مناطق سیل زده آغاز شده است.

وی اضافه کرد: بازپرداخت تسهیلات بخش کشاورزی مناطق سیل زده، استمهال می شود و پرداخت این تسهیلات در برخی از مناطق آغاز شده و حمایت های ویژه دولت برای مناطق سیل زده وجود دارد و قطعا این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

حجتی تصریح کرد: سیلاب به باغات، سر دهنه ها و ایستگاه های پمپاژ خسارت هایی را وارد کرده که که با حمایت دولت و مشارکت مردم باید برای راه اندازی زیر ساخت های بخش کشاوری اقداماتی صورت گیرد.

به گفته وی به شرکت های بیمه دستور داده که که خسارت های ناشی از سیل را به تولیدکنندگان بخش کشاورزی که تحت پوشش بیمه هستند در اسرع وقت پرداخت کنند وخسارت سایر کشاورزانی که بیمه نیستند نیز جبران خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: صندوق بیمه کشاورزی در حال ازریابی خسارت های وارد شده به بخش های کشاورزی ناشی از سیلاب است و هم اکنون پرداخت غرامت کشاورزی در نقاط سیل زده ای که ارزیابی ها به اتمام رسیده، آغاز شده است.

وی بیان کرد: هیات دولت برای استان های سیل زده مازندران و گلستان برای پرداخت خسارت ناشی از سیل در بخش کشاورزی مصوبه ای داشت اما چون نوع محصول و میزان خسارتها در شهرها متفاوت است این مصوبه الحاقیه نیاز دارد/سفیر افلاکلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=762

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود