رئیس جمعیت هلال‌ احمر کشور خبر داد: عمق فاجعه سیل در لرستان زیاد است/ واریز۴۰ میلیارد تومان کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان

تاریخ انتشار : 17 فروردین 1398, 16:30
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ علی‌اصغر پیوندی در جلسه ستاد بحران استان که در جمعیت هلال‌احمر لرستان برگزار شد اظهار داشت: عمق فاجعه در لرستان زیاد بود که مجبور شدیم از خارج لرستان نیرو اعزام کنیم تا بتوانیم بحران را کنترل کنیم.

 وی افزود: وسعت، دربرگیری، پراکندگی روستاها و نبود راه ارتباطی سبب شد سیل لرستان، مردم را با مشکلات خاص همراه کند و حل آن را نیز دشوارتر کرده است؛ واقعیت این است که بحران سیلاب لرستان به‌صورت ملی است که حیثیت جمعیت را نیز درگیر کرده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور عنوان کرد: طبق اساسنامه باید با برنامه اصلی خودمان پیش برویم و از همین رو همه استان‌ها آمدند تا به مردم کمک کنند؛ مشکلات مردم لرستان برای مسئولان کشور بسیار مهم است که از همین رو بسیاری از مسئولان ارشد به استان سفرکرده‌اند چراکه سلامتی و جان مردم برای آن‌ها مهم بود.

وی بیان کرد: امیدواریم در ادامه با مدیریت موجود، مشکلات به پایان برسد و وظایف اصلی خودمان را به‌پیش ببریم که به انجام آن نیز عشق می‌ورزیم چراکه اعتقادداریم تلاش همه سبب می‌شود برای مردم لرستان کارکنیم اما این را نیز باید در نظر داشته باشیم که در همه بحران‌ها همیشه مشکلات بوده و هست و حواشی نیز در دل خود داشته است.

پیوندی به مشکلات موجود در بحث توزیع چادر اشاره کرد و گفت: باید با اقدامات سنجیده، رضایتمندی مردم را جلب کنیم چراکه همه اموال و اجناس موجود در هلال‌احمر از خود مردم است و باید به مردم و افرادی که نیازمند واقعی آن است تحویل دهیم.

وی خاطرنشان کرد: فاجعه‌ لرستان فراتر از حوادث مشابه است که برای کنترل آن برخی از معاونان و روسای سازمان‌ها در جمعیت هلال‌احمر برای حل این مشکل به لرستان اعزام شدند تا با یک مدیریت هدفمند کارها را پیش ببریم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر سمبل دوستی و رفاقت است و باید کارها بر اساس آن پیش برود و مهم‌ترین کار ما، انجام کارها برای مردم است؛ برای پیشبرد حل بحران سیلاب نیازمند گزارش‌های ریز و ارزیابی دقیق تراز وضعیت مناطق استان هستیم تا بتوانیم بهتر از روزهای گذشته امدادرسانی کنیم.

وی اظهار داشت: بسیاری از سیل‌زدگان همه اندوخته، هست و نیستشان نابودشده است که مشکلات زیادی را به وجود آورده است و مردم انتظار دارند به کمک آن‌ها بشتابیم که این‌یک مطالبه به‌حق است.

پیوندی بابیان اینکه از افرادی که کمتر از خدمات جمعیت هلال‌احمر بهره‌مند شدند عذرخواهی می‌کنم افزود: هدف اصلی ما ایجاد آرامش است و با سایر نهادها نیز همکاری می‌کنیم، دستگاه‌ها نیز وظایف مشخص خود رادارند اما مردم در روزهای نخست همه‌چیز را از هلال‌احمر می‌خواهند.

وی عنوان کرد: اینجا سرعت و عمق فاجعه زیاد است و اگر زودتر توجه می‌کردیم شاید مشکلات پل‌دختر کمتر از شرایط  فعلی بود؛اعتقادداریم با رفاقت موجود و ارائه پیشنهادها، وضعیت موجود را بهبود می‌بخشیم و تلاش کنیم مردم بیش از این دچار مشکل نشود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور با تشکر از نیروهای مردمی که در استان در حال تلاش هستند عنوان کرد: اینجا فضای بسیار مطلوبی وجود دارد، مردم لرستان انرژی مضاعفی دارند و همین مردم می‌توانند به بحث امدادرسانی کمک کنند که امیدواریم از آن به‌خوبی استفاده شود تا بتوانیم امدادرسانی را بهتر پیش ببریم.

وی بیان کرد: تاکنون هم‌وطنان در کشور 40 میلیارد تومان به جمعیت هلال‌احمر کمک نقدی کرده‌اند که انتظار داریم حجم کمک‌های نقدی با توجه وضعیت موجود مناطق سیل‌زده فراتر رود/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=755

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود