استاندار لرستان مطرح کرد: تمامی تمهیدات لازم در مناطق سیل‌خیز اندیشیده شده است/ مردم با نیروهای امدادی همکاری بیشتری داشته باشند.

تاریخ انتشار : 11 فروردین 1398, 16:00
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ سید موسی خادمی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، در اغلب مناطق استان بارش‌های سنگین خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه جاهایی که بیشتر احساس خطر کرده و مشکل سیل و طغیان رودخانه داریم شامل شهرستان‌های خرم‌آباد، پلدختر و دورود هستند، ادامه داد: این مناطق می‌توانند بدترین وضعیت را داشته باشند چراکه رودخانه‌ها از اطراف و مرکز شهرها عبور می‌کنند و روستاهایی نیز در حاشیه آنها قرار دارند.

دکتر خادمی با اشاره به اینکه تمامی تمهیدات لازم در این مناطق اندیشیده شده است،گفت: تلاش می‌کنیم که حتی‌الامکان با ایجاد دیواره‌های حفاظتی و گسترش ارتفاع آنها جلوی ورود آب را به محدوده‌های مسکونی بگیریم اما از طرفی به خاطر اینکه پیش بینی‌ها حاکی از حجم بالای بارندگی‌هاست راه حل اصلی ما تخلیه روستاها و مناطقی که در حاشیه رودخانه‌ها قرار دارند؛ است. 

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون آمادگی لازم را در استان داریم و مراکز اسکان مشخص شده، همچنین هشدارهای لازم به مردم داده شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این سامانه از روز یکشنبه در استان فعال می‌شود آماده هستیم تا به محض ضرورت، مردم را جابجا کنیم البته از مردم خواسته نیز می‌شود تا با فرمانداران و ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌ها همکاری کنند چراکه برخی جاها مردم از تخلیه منازل امتناع کرده و نمی‌خواهند باور کنند که امکان وقوع سیل وجود دارد. 

دکتر خادمی گفت: در همین راستا تمامی رایزنی‌ها و دیدارهای چهره به چهره خود را برای توجیه آنان انجام می‌دهیم و بسیج، هلال احمر و سایر نیروهای امدادرسان به درب منازل مراجعه می‌کنند.

استاندار لرستان به مردم اطمینان داد که از اموال و منازل آنان نگهداری می‌کنند و افراد در این خصوص نگران نباشند/ روابط عمومی استانداری لرستانلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=752

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود