معاون فرماندار پلدختر خبر داد: خسارت ۴۰ میلیاردی سیلاب به باغات و مزارع پلدختر/ آب شرب ۴۲ روستا قطع است

تاریخ انتشار : 7 فروردین 1398, 11:57
نادیا امرایی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: سیل آب شرب 84 روستا شهرستان پلدختر را قطع کرد که تاکنون آب 46 روستا وصل شده است و آب مجتمع کوثر با 33 روستا و مجتمع سقای کربلا با 9 روستا قطع است.

وی با اشاره به اینکه برق 44 روستا براثر سیلاب قطع شد افزود: تاکنون برق 50 درصد روستاها وصل شده و نیروهای اداره برق مشغول فعالیت هستند تا هر چه سریع‌تر برق مابقی مناطق را وصل کنند.

معاون عمرانی فرماندار پلدختر عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های اولیه سیلاب 150کیلومتر راه روستایی و شهری و همچنین 60کیلومتر راه عشایری پلدختر را تخریب کرده است و متعاقباً گزارش دقیق آن اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: سیلاب حدود شش میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری پلدخترومعمولان خسارت وارد کرده است که خسارت به زیرساخت‌های شهری معمولان سه میلیارد تومان و زیرساخت‌های شهری پلدختر هم حدود سه میلیارد برآورد شده است.

امرایی با اشاره به اینکه 300 واحد مسکونی شهری و 600 واحد روستایی در سیلاب دچار آب‌گرفتگی شدند تصریح کرد: آب‌گرفتگی و طغیان رودخانه کشکان سبب آب‌گرفتگی مزارع کشاورزی و باغات شده که بیش از 40 میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: هلال‌احمر پلدختر روز گذشته دو کمپرسی اقلام اولیه و مواد غذایی بین سیل‌زدگان توزیع کرده است و امدادرسانی به روستاهای محاصره در سیلاب امروز انجام می‌شود/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=741

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود