معاون استاندار لرستان تاکید کرد:آماده باش کلیه دستگاه‌های برای وقوع سیل/ مرخصی تمام مدیران لغو شد

تاریخ انتشار : 3 فروردین 1398, 21:43
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، احمد مرادپور عصر امروز در جلسه ستاد بحران استان لرستان اظهار داشت: معمولاً در مباحث مدیریت بحران و برای موضوعاتی چون سیل و زلزله باید از ظرفیت مردم بیشتر استفاده کرد و اولین کار در این راستا اطلاع‌رسانی مناسب است.

وی در ادامه افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته احتمال وقوع سیل طی چند روز آینده وجود دارد و لذا باید با توجه به بارش‌های برف طی روزهای اخیر در الیگودرز در صورت بارندگی در روزهای پیش رو برف‌ها آب شده و احتمال وقوع سیل بالا می‌رود.

معاون امور عمرانی استاندار لرستان گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته احتمال وقوع سیل در منطقه الیگودرز و سپیددشت وجود دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط پیش رو باید اطلاع‌رسانی وسیعی به شهروندان استان لرستان صورت گیرد و باید سیلاب روزهای آینده را جدی گرفت.

مرادپور یادآور شد: باید آمادگی لازم برای مواجهه با سیل وجود داشته باشد و اگر شرایط ایجاب کند باید جاده پل‌دختر_ خرم‌آباد را مسدود کنیم تا از بروز حوادث جبران‌ناپذیر جلوگیری کنیم.

این مقام مسئول به حضور گردشگران نوروزی در استان اشاره و بیان داشت: نسبت با سال گذشته تا به امروز حدود 12 درصد افزایش میزان حضور گردشگران را در لرستان شاهد بوده‌ایم.

وی در ادامه تأکید کرد: مسیرهای منتهی به آبشارها باید در روزهای آتی موردتوجه باشد و در مسیرهایی مانند بیشه که احتمال رانش زمین وجود دارد در صورت لزوم باید مسیر را مسدود کرد تا مبادا حادثه ناگواری شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: شهرداری‌ها در روزهای آتی نسبت به برپایی چادر به جاهایی که احتمال وقوع سیل وجود دارد جلوگیری کنند و به جای آن از اماکن سرپوشیده و سالن‌های ورزشی باید استفاده کرد.

وی عنوان کرد: مرخصی تمام مدیران دستگاه‌های امدادی و امداد و نجات اجرایی لغو بوده مدیرانی که در مرخصی هستند نیز باید در استان حضور یابند.

وی با بیان اینکه پل‌های موقت باید در بلندمدت جمع‌آوری شوند، خاطرنشان کرد: پل‌های موقت را باید در روزهای بارش مسدود کرد و پل مربوط به سرچشمه در صورت ضرورت باید جمع‌آوری شود/فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=737

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود