رئیس‌کل دادگستری استان لرستان مطرح کرد: آشفتگی بازار ناشی از سردرگمی دستگاه‌های دولتی است/ مسئله تنظیم بازار نیاز به برنامه‌ریزی بیشتر دارد

تاریخ انتشار : 26 اسفند 1397, 17:24
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جعفر بدری عصر امروز در جلسه شورای قضایی استان اظهار داشت: مسئله تنظیم بازار نیاز به برنامه‌ریزی بیشتر دارد و انتظارات از دستگاه قضا و نهادهای وابسته به آن در جهت نظارت و مکلف کردن دستگاه‌های اجرایی در امر تنظیم بازار به‌جا بوده و همه ما موظف هستیم در این راستا تلاش کنیم.

وی افزود: قسمتی از آشفتگی بازار ناشی از سردرگمی دستگاه‌های دولتی است و این دستگاه‌ها هنوز نتوانسته‌اند برای آن برنامه‌ریزی دقیق و منسجمی داشته باشند.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان عنوان کرد: در بحث واردات نهاده‌های دامی که امروزه علت اصلی افزایش قیمت گوشت و مرغ است باید به دنبال دلیل اصلی انحصار در امر واردات این نهاده‌ها بود و در این راستا دستگاه‌های دولتی باید سیستم واردات نهاده‌های دامی را سامان‌دهی کنند تا هر شخصی به‌جز پرورش‌دهندگان دام نتواند در این سیستم ثبت سفارش کند و به‌جای رفع معضل، بازار دلالان را رونق بخشد.

وی بیان کرد: سو استفاده‌هایی در این زمینه در حال رخ دادن است که باید بر فعالیت‌های دستگاه‌های مربوطه و واردکنندگان این محصولات نظارت کامل و دقیقی انجام شود.

بدری با اشاره به در پیش رو بودن ایام تعطیلات نوروز و مسافرت گردشگران در این ایام تصریح کرد: در ایام نوروز مسافرت‌های مردم نباید مختل شود و مشکلات پیش‌آمده برای مسافران باید فوری و در محل برطرف شود که در این راستا دستگاه قضا و سازمان‌های تابع در ایام تعطیلات به‌صورت کشیک و دائمی حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: امورات قضایی و انتظامی در ایام نوروز نباید سبب اختلال در مسافرت مردم شود و در صورت نیاز قاضی کشیک، نیروی انتظامی و پلیس راهور باید در محل حاضر و مسئله را حل‌وفصل کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان گفت: تاکنون هزار و 215 نفر از زندانیان استان مشمول عفو بوده و آزادشده‌اند و با تلاش‌های همکارانمان در سازمان زندان‌ها در حال بررسی شمولیت سایر زندانیان هستیم.

وی اظهار داشت: موضوع مرخصی زندانیان در ایام نوروز با تلاش دادستان‌های شهرستان‌ها و هماهنگی با سازمان زندان‌ها در حال پیگیری و به سرانجام رسیدن است/تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=728

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود