معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان خبر داد: طرح عید و داستان در مدارس لرستان اجرا می شود

تاریخ انتشار : 25 اسفند 1397, 23:00
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید عیسی سهرابی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: داستان خوانی، داستان نویسی و داستان گویی باعث کشف استعداد نویسندگی دانش آموزان می شود.

وی در ادامه بیان داشت: آشنا کردن کودکان با کتاب، ایجاد زمینه یادگیری بیشتر دانش آموزان با تکیه بر نشاط در ایام نوروز، پرورش خلاقیت دانش آموزان با توجه به نقش داستان در انتقال ارزش ها و تقویت قوه تخیل و تقویت توان گفتاری، شنیداری و ابتکار دانش‌آموزان از اهداف این طرح است.

سهرابی ادامه داد: داستان و ادبیات داستانی محفل خوبی برای انتقال تجربه است و ادبیات داستانی منجر به انتقال تجربه نویسنده به مخاطب منجر می شودو مخاطب در فرآیند مطالعه داستان وقتی در جریان هم ذات پنداری قرار می گیرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان افزود: هدف دانش آموزان فقط نوشتن انشا و خلاصه داستان نیست بلکه باید آنها را آزاد گذاشت تا به هر شکلی درباره کتاب ها بنویسند و اگر احساس کردند نمی خواهند چیزی بنویسند اجباری در آن نباشد.

سهرابی خاطرنشان کرد: طرح عید و داستان علاوه بر دانش آموزان 6 پایه تحصیلی دوره ابتدایی شامل نوآموزان پیش دبستان هم می شود، نوآموزان می توانند درباره یک تصویر، قصه گویی کرده و خانواده ها آن داستان را بنویسند یا ضبط کرده و یا در این رابطه نقاشی بکشند و یا فعالیت های متنوع دیگری متناسب با شرایط آموزشی و تربیتی دوره پیش دبستان طراحی شود/ایرنالینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=725

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود